Super Mario Maker satışları 1 milyonu geçti!

11 Eylül tarihinde Wii U için satışa çıkan oyun kısa zamanda çok etkileyici satış rakamlarına ulaşmayı başardı.

Nintendo’nun Splatoon gibi yeni fikri mülkleri alıp yürürken Super Mario’da eskimediğini ortaya koymaya devam ediyor. Ülkemizde ulaşamadığımız Wii U gibi toplam 10 milyon adet satılabilmiş bir platformda bile 20 gün içinde 1 milyon satış yapabilmek gerçekten büyük bir iş. Basitçe şimdiden on Wii U sahibinin birinin konsollarında bu oyun oynanıyor demek, gerçekten etkileyici.

Oyunda şimdiye kadar 2.2 milyon bölüm tasarlandı ve bu bölümler toplam 75 milyondan fazla kez oynandı. Aşağıda yapılmış “aşırı zor” bölümlerden birisinin videosunu bulabilirsiniz.

Diğer taraftan şimdiye kadar 350 milyondan fazla satış rakamına ulaşan Mario serisi için bu beklenmedik bir başarı değil, öyle ki Super Mario Maker daha önce bir milyondan fazla satış rakamına ulaşan 32. Mario oyunu!

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

World of Tanks Baştan Aşağı Yenilendi https://t.co/hlS9V3aIgj https://t.co/OlzaOe0q5w
Türkiye’nin en büyük Dota 2 turnuvası Red Bull Son Şampiyon’da final zamanı https://t.co/qdhXmg5yJR https://t.co/bPcVgVI7Qx

Flickr