Playstation 4 ve Xbox One, yeni rakamlarına göre İngiltere’de 5 milyondan fazla sattı.

GAME tarafından yayımlanan istatistiklere göre üçüncü yaşlarına girmeye hazırlanan PS4 ve Xbox One 5.1 milyon gibi büyük bir satış rakamına ulaştı. Bu istatistiklere ulaşılınca geçmişe dönüp Xbox 360 ve PS3’ün istatistikleriyle karşılaştırmamak olmaz. PS4 ve Xbox One üçüncü yılını doldururken 5.1 milyon satmış. Xbox 360 ve PS3 ise üçüncü yılını doldururken 3.5 milyon satış rakamına ulaşmıştı. Sekiz yıldır hayatımızda olan Xbox 360 ve PS3 toplamda 14.5 milyon satış yapmayı başardı. Yani anlayacağımız yeni nesil konsolların popülerliği oldukça fazla.

MCV’nin yaptığı açıklamada PS4 ve Xbox One’nın 5 milyonluk satışlarının 3 milyonunu PS4 oluştururken 2 milyonu Xbox One oluşturuyor.

playstation-4-and-xbox-one-uk-sales-pass-5m-mark-145873299751

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Yerli yapım Curse of Anabelle oyunseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. https://t.co/tZgSc9sfgk https://t.co/vbg8WfI4zu
Overwatch’ta Yeni Görev, Yepyeni Ödüller! https://t.co/1XRkloAaTW https://t.co/19dr6MGx3X

Flickr