Ünlü Youtuber’lar para cezasından kurtuldu…

Trevor Martin (TmarTn) ve Thomas Cassel’in (Syndicate), YouTube kanallarında reklamını yaptıkları Cs:Go kumar sitesi Cs:Go Lotto’nun sahipleri olduğu ortaya çıktı. Bu nedenle para cezasına çarptırılmaya çok yaklaşmışken zor kurtuldular.

Bu iki ünlü Youtuber izleyicilerini Cs:Go Lotto adlı bir kumar sitesine para yatırıp oynamalarını önerdi. Fakat sitenin sahipleri olduklarını yeteri kadar iyi gizleyemediler.

Ayrıca farklı Youtuber’lara Cs:Go Lotto sitesinin reklamını yapmaları için 2500$’la 55,000$ arasında para verdiler. Verilen bu para site hakkında olumsuz yorum olmamasını da sağladı.

ABD Uluslararası Ticaret Komisyonu (FTC) bu Trevor Martin ve Thomas Cassel’a somut bir ceza kesmezken, gelecekte bu ikilinin yaptığı herhangi bir ihlalde 40,654$ para cezasına çarptırılacaklar.

Bu iki Youtuber’ın yaptıklarının cezasız kalmasını “FTC’nin amacı ceza kesen gaddar bir kurum olmak değil.” şeklinde açıklayan FTC konuşmacısı MitchellJ. Katz, sözlerine “Biz tüketicileri yeni marketler hakkında eğitmeyi amaçlayan bir kurumuz.” kelimelerini ekledi.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

14 Şubat Sevgililer Günü'nde hangi oyunları oynadık? https://t.co/sB2OmLI7G1 https://t.co/8g7gCQf1ku
Black Panther sinemalardan önce “LEGO Marvel Super Heroes 2″ye geldi https://t.co/62PFr92vR0 https://t.co/rFv1F3zhPf

Flickr