WildStar F2P Oluyor!

F2P sektörünün abonelik sistemini kullanan oyunlara baskısı giderek daha da büyüyor. Bu yolda adına, bütçesine veya yapımcı ekibine güvenerek abonelik sistemini kullanan pek çok oyun en sonunda F2P sektörünün baskısına dayanamayarak iş modelini bu sektöre uydurdu.

Bu halkanın son kurbanı ise WildStar oldu. Daha önce WildStar’ın F2P olacağına dair pek çok dedikodu ortaya atılmıştı zaten. Tabi herkes bunların dedikodu olduğunu bilmesine rağmen bir yandan WildStar’ın bir gün F2P olacağına dair haber geleceğini de oyuncuların büyük çoğunluğu biliyordu. Tek bilinmeyen şey WildStar’ın bu konuda daha ne kadar inat edeceğiydi. En sonunda beklenen haber geldi. Carbine Studios sonunda oyunun ücretsiz oyun modeline geçeceğini açıkladı. Yalnız oyun The Elder Scrolls Online veya Guild Wars 2 gibi bir kere satın aldıktan sonra istediğin gibi oynamak yerine, tamamen ücretsiz modele geçeceğini duyurması da oyuncu kalitesini düşürür mü sorularını akıllara getirmedi değil.

Yapımcılar oyunun her türlü içeriğinin bu oyun modelinde de oyunculara açık olduğunu ve F2P sistemine bu sonbaharda geçeceklerini belirttiler.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

World of Tanks Baştan Aşağı Yenilendi https://t.co/hlS9V3aIgj https://t.co/OlzaOe0q5w
Türkiye’nin en büyük Dota 2 turnuvası Red Bull Son Şampiyon’da final zamanı https://t.co/qdhXmg5yJR https://t.co/bPcVgVI7Qx

Flickr