Yakuza 6 için yeni teaser!

Japonya’da önümüzdeki yıl PlayStation 4’e çıkacak olan Sega’nın oyunu Yakuza 6 için 27 saniyelik video paylaşıldı. Sega’nın yaptığı en yeni gangster drama oyunu olan Yakuza 6 için paylaşılan videoda ise ‘Beat’ Takeshi Kitano yer alıyor. Belki bilenleriniz vardır kendisini ancak bilmeyenleriniz için aydınlatmak gerekirse kendisi Japonya’da Takeshi’s Castle oyun şovunun sunucusu. Şovu özetlemek gerekirse sosyal medyalarda gördüğümüz komik videolar vardır hani böyle Japoncadır ve komik saçma sapan engelleri ilginç şekillerde geçmeye çalışırsınız, onlardan biri. Takeshi sadece sunucu değil, aynı zamanda film endüstrisin’de yakuza’nın suçlularını da oynamıştır. Bu yüzden sahneye ve olaylara uzak değil kendisi. Hatta tam biçilmiş kaftan diyebiliriz.

Biçilmiş kaftan çünkü bunların üzerinde aynı zamanda oyun endüstrisine’de uzak bir isim değil. 1986 yılında Space Invaders yapımcıları, Taito stüdyosu, Takeshi no Chousenjou isminde bir oyunu Nintendo Famicom için yayınlamıştı ve Takeshi o oyunda tasarımcıydı.

Sony, Yakuza 6’yı, Yakuza: Kiwami ile birlikte Tokyo Game Show’da açıklamıştı. Kiwami ise serinin ilk oyununun remastered hali ve Ocak 2016’da Japonya’da çıkacağı duyuruldu. Her iki oyun içinde hala uluslararası çıkıp çıkmayacağı kesin değil.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

F1 Espor Pro Series’in tek Türk pilotu Cem Bölükbaşı sezonun son yarışına çıkıyor https://t.co/rxAjLlqnfb https://t.co/MllrzjmNOh
Red Bull Player One’da şampiyon ‘’Jumong’’ oldu https://t.co/UbCbCZKe6R https://t.co/GzLZBvplDd

Flickr