div class="empower-ad" data-empower-zone="157462">

Karşınızda Radeon RX 5500 XT Grafik Kartı

- Advertisement -

AMD, yaptığı açıklamayla birlikte AMD RDNA oyun mimarisinin gücünü kullanan, 8GB’a kadar belleğe sahip, yenilikçi AMD Radeon™ Software Adrenalin 2020 Edition özellikleriyle yeni seviye yüksek performanslı 1080p oynanış sunan AMD Radeon™ RX 5500 XT grafik kartını duyurdu.

Ekim ayında açıklanan AMD Radeon™ RX 5500 serisi grafik ürünlerine eklenen AMD Radeon™ RX 5500 XT grafik kartı, 1080p AAA ve espor oyunlarında yüksek performans sunmak için geliştirildi. Endüstri lideri 7nm üretim teknolojisi üzerine inşa edilen, yüksek bant genişliğine sahip PCIe® 4.0 teknolojisini destekleyen, 4GB veya 8GB’lık yüksek hızlı GDDR6 belleğe sahip olan kart, günümüzün önde gelen AAA oyunlarına, rakibine göre ortalamada yüzde 13’e kadar daha hızlı performans sağlıyor. Bununla birlikte belli AAA oyunlarda saniyede 60 üzeri kare oranına kadar sunabilirken, seçili lider espor oyunlarında ise saniyede 90 üzeri kare oranı verebiliyor.

Muhteşem performans ve güç verimliliği sunan AMD Radeon™ RX 5500 XT grafik kartı, heyecan verici birçok yeni özellik sunarken, AMD Radeon™ Software Adrenalin 2020 Edition ise muhteşem akıcılıkta ve sizi içine çeken 1080p oyun deneyimleri sağlıyor:

-AMD RDNA Mimarisi – Üstün performans, ölçeklenebilirlik ve güç verimliliği için sıfırdan geliştirilen, oyunun geleceğini güçlendirmek için tasarlanan AMD RDNA oyun mimarisi, bir önceki nesil Graphics Core Next (GCN) mimarisini kullanan Radeon™ grafik kartlarına göre, 1.6 kata kadar watt başına daha yüksek performans sağlıyor.

AMD Radeon™ Anti-Lag – AMD Radeon Anti-Lag giriş gecikmesini gözle görülür şekilde azaltır. Böylece Overwatch’ta yüzde 22’ye kadar daha hızlı tepki vererek oynar ve rekabetçi bir avantaja sahip olursunuz.

AMD Radeon™ Boost – PUBG’de hızlı hareketli oyun sahnelerinde dinamik olarak görüntü çözünürlüğünü azaltır, kare oranlarını ve akıcılığı artırır, böylece görüntü kalitesinde görünür bir değişim olmadan tepkiyi hızlandırır. Bu sayede oynanışta yüzde 20’ye kadar performans artışı sağlanır.

- Advertisement -

AMD Radeon™ Görüntü Keskinleştirme (RIS) – DirectX® 9, 11, 12 ve Vulkan® oyunlarında çözünürlük yükseltme ve işlem sonrası efektler tarafından yumuşatılan oyun içi görsellere keskinlik ve netlik sağlar. Radeon™ GPU çözünürlük yükseltme ile eşleştirildiğinde RIS, yüksek çözünürlüklü ekranlarda keskin görseller ve akıcı kare oranları sunar.

AMD FidelityFX – Oyun geliştiricilerin oyunlarını güzel gösteren yüksek kaliteli işlem sonrası efektleri eklemelerini kolaylaştıran, bununla birlikte görsel kalite ve performans arasındaki dengeyi sağlayan, açık kaynaklı bir araçtır. GPUOpen üzerinden ulaşılabilen FidelityFX, Kontrast Uyumlu Keskinleştirme (CAS) özelliği sayesinde, geleneksel görsel keskinleştirme rutinleri sırasında oluşan bozulmaları en aza indirirken, düşük kontrastlı alanlardaki detayları ortaya çıkarır.

En büyük oyun monitör ekosistemi – 900’ün üzerinde sertifikalı monitörle birlikte oyuncular, takılmasız ve yırtılmasız oyunun keyfini AMD Radeon FreeSync™ ve Radeon FreeSync™ 2 HDR teknolojisi ile çıkarıyorlar.

AMD Radeon™ RX 5500 XT, espor oyunlarında yüksek performans sunarken, günümüzün önde gelen AAA oyunlarında ise rakibe göre ortalamada yüzde 13’e kadar daha yüksek performans sağlıyor –

– Oyuncular, AMD Radeon™ RX 5500 XT grafik kartı satın aldıklarında Monster Hunter World: Iceborne™ Master Edition’a ve üç aylık PC için Xbox Game Pass’e sahip olacaklar

AMD Radeon™ Raise the Game Oyun Hediyeleri

Yeni AMD Radeon™ RX 5500 XT grafik kartı, en yeni AMD Radeon™ Raise the Game oyun hediyeleriyle geliyor. Hediyeler arasında Monster Hunter World: Iceborne™ Master Edition ve üç aylık PC için Xbox Game Pass üyeliği bulunuyor.

Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Önerilen Haberler