Little Nightmares macerası ikinci oyun ile devam ediyor

BANDAI NAMCO Entertainment, gizemli ve karanlık dünyasıyla oyuncuların beğenisini kazanan Little Nightmares’in devamı olan Little Nightmares 2’yi duyurdu.

Tarsier Studios tarafından geliştirilen Little Nightmares 2’de uzaktaki bir sinyal kulesinin yaydığı uğultuyla kirlenip çarpıklaşmış bir dünyada kapana kısılmış olan Mono isimli küçük bir çocuğun hikayesini oynayacağız. Önceki oyundan da hatırlayacağınız Six isimli sarı yağmurluklu küçük kızımızın da eşlik ettiği Mono, bir yandan içinde bulundukları dünyanın canavarlaşmış sakinlerinden kaçmaya çalışırken bir yandan da gizli sırları açığa çıkaracaktır.

Tahmin edilebileceği üzere, oyunun hikayesinde bu iki küçük karakterin aralarındaki ilişki büyük bir yer tutuyor. Bununla birlite, yeni oyun mekanikleri gereğince, yolculuğumuza sorunsuz şekilde devam edebilmek için Six ile birlikte çalışmamız gerekiyor.

Little Nightmares 2’ye eklenen mekaniklerin bir diğeri ise oyunun belirli noktalarında Mono’nun çevreden topladığı eşyaları kullanabilmesi. Bu şekilde oyun içindeki bulmacaların biraz daha çetrefilli olması sağlanırken düşmanlarımızın karşısına da biraz araç gereçle çıkacakmışız gibi görünüyor. Bazı kısımlarda, önceki oyunda da yaptığımız gibi, devasa düşmanlarımızın yanından sessizce geçip gitmek işe yarasa da zaman zaman kendimizi ve arkadaşımız Six’i kurtarabilmek için hızlı düşünmemiz gerekecek.

Ayrıca bu sefer, ilk oyunun geçtiği Maw’ın dışını keşfetme ve tabii ki Sadist Öğretmen gibi yeni düşmanlarla karşılaşma şansına da sahip olacağız.

PlayStation 4, Xbox One, PC ve Nintendo Switch platformlarında çıkacak olan Little Nightmares 2’nin çıkış tarihi ise şimdilik 2020 olarak biliniyor.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Razer Huntsman Tournament Edıtıon ile tek rakibiniz ışık hızı https://t.co/g7UwsYIIEv https://t.co/tmHJY7nZc1
Overwatch’ın Yeni Etkinliği Çok Özel Hediyelerle Geliyor https://t.co/WtlO2IsTKC https://t.co/x6DcdF6snI

Flickr