3DS’te Windows 95 keyfi!

Neden olmasın?

Her türlü emülatör ile yüzyüze geldiğimiz günlerde birisinin çıkıp yeni Nintendo 3DS XL’ın gücünü test etmesi an meselesiydi, gözüken o ki hikaye mutlu sonla bitmiş.

Youtuber LarBob Doomer’ın aşağıdaki videosunda da görebileceğiniz gibi yeni ve daha fazla işlem gücüne sahip Nintendo 3DS XL, eskisinin aksine Windows 95’i sorunsuz olarak yüklüyor ve çalıştırabiliyor.

Elbette Win95’in ne kadar verimli çalıştığının veya yapılabileceklerin detayı yok elimizde, ancak bir sonraki beklentimiz Windows 95 için Nintendo 3DS XL emülatörü üretilmesi yönünde? Mutlaka birisi çıkıp mantıklı olup olmamasına bakmadan “Bakın, çünkü yapabiliyoruz.” demek için bu işe girişecektir.

Aşağıdaki videoda da görebileceğiniz gibi DosBox üzerinden Win95 çalıştırmak hayli uzun sürüyor, ancak sonuç başarılı.

windows95_3DS

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Games Week 2018 bünyesinde BAU E-Sports ile organize edilecek olan PUBG, Fortnite, CNR Games Week CS:GO Masters, St… https://t.co/dgbK44Idfv
Yeni Razer Blade Dünyanin En Küçük 15.6 inç Oyun Laptop’u https://t.co/5bJ1QDjqv5 https://t.co/SQHGn9uRKA

Flickr