Avalanche Studios’un mobil macerası başladı

Bir çoğumuzun Just Cause serisi ile tanıdığı ve yakında piyasaya düşücek Mad Max oyununun da yaratıcısı olan Avalanche Studios, Rumble City ile mobil platformda şansını deniyor.

Normalde başınıza her şeyin gelebileceği (bkz. Just Cause) açık dünya oyunları yaratmasına alıştığımız şirketin yeni projesi ise alışılageldiğin çok dışında. Strateji bazlı bir mobil board oyunu olarak tasarlanan Rumble City’nin başrollerinde ise motorcular ve sokak serserileri var.

Avalanche Studios ‘un yaptığı açıklamada oyunu “ taktiksel oyunları seven ve 1960lar motorcu kültürüne bağlı olan çekirdek kadronun tutku projesi “ olarak gördüklerini, hatta kendi aralarında oyuna “ motorcu satrancı” olarak hitap ettikleri söylenirken, Yeni Executive Şef Pim Holfve yaptığı açıklamada “ Ekip Rumble City’i önüme getirdiği anda onlara ilk söylediğim şey bu karakterleri bütün dünyanın tanıması gerektiğiydi. Evet bu oyun yapmaya alıştığımız açık dünya deliliklerinden çok farklıydı ama bir yandan da içindeki kara mizah bana oyunun aslında ne kadar bize ait olduğunu söylüyordu.” dedi. Bakalım, 9 Temmuz ‘da piyasaya çıkan oyun, oyuncular arasında da üreticileri arasında yarattığı büyüyü yaratabilecek mi? Hep beraber göreceğiz.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Games Week 2018 bünyesinde BAU E-Sports ile organize edilecek olan PUBG, Fortnite, CNR Games Week CS:GO Masters, St… https://t.co/dgbK44Idfv
Yeni Razer Blade Dünyanin En Küçük 15.6 inç Oyun Laptop’u https://t.co/5bJ1QDjqv5 https://t.co/SQHGn9uRKA

Flickr