Destiny oyuncularının sayısı 25 milyonu geçti!

Activision’dan yapılan son açıklamaya göre The Taken King piyasaya sürüldüğünden beri oyuncu sayısı 5 milyon adet arttı.

9 Eylül 2014 tarihinde PS3/PS4/X360 ve Xbox One için piyasaya sürülen Destiny için yürütülen tanıtım kampanyası tarihin en büyüklerinden biriydi hatırlanacağı üzere. İlk günlerinde ciddi server sıkıntıları yaşadıktan sonra ayaklarının üzerine basmaya ve hızla büyümeye başlayan oyun bu yaz aylarında 20 milyon gibi çok ciddi bir oyuncu kitlesine ulaşmıştı.

Sık aralıkla düzenlenen oyun içi etkinlikleri, nadir bir silahın peşinden iz süren binlerce oyuncusu, aralarında birleşerek sosyal sorumluluk projelerine yaptıkları katkılar ile bile bu rakamın sadece nicelik değil nitelik açısından da zengin olduğunu görmek mümkün diye düşünüyorum.

Activision’dan yapılan açıklamada oyunun ilk çıktığı gün konsollar üzerindeki download rekorlarını kırdığı ve bu aktif oyuncuların günlük ortalama oyun süresinin üç saatin üzerinde olduğu da tekrar hatırlatıldı. Ayrıca oyun Twitch’te en fazla izlenen konsol oyunu durumunda.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

LEVEL’dan doğru cevap veren 25 kişiye World of Warcraft: Battle For Azeroth Beta kodu! https://t.co/o5KVjKWKQp https://t.co/WbAOVoFqTB
Seni gördük Selçuk! :) https://t.co/oW522ncMtC

Flickr