SeaGate’in 10TB’lik Devi satışa çıkıyor!

Şuan için dünyada en hızlı artış gösteren şey, dijital veri. Buna bağlı olarak veri depolama merkezlerinin ve büyük sunuculara sahip işletmelerin kapasite ihtiyaçları da her geçen saniye artıyor. Dünyanın en önemli depolama çözümleri üreticilerinden Seagate, işletmelerdeki depolama kapasitelerini ekonomik şekilde arttırmaya yardımcı olacak bir disk üretti.

10TB’lık kapasiteye sahip Seagate Enterprise Capacity 3.5 ile aynı alan içinde %25 daha fazla veri yoğunluğu elde edilebilecek. Yani tek bir 42U rafta 9 PetaBayt alan oluşturabilmek mümkün hale geldi.

Seagate’in yeni yılın ilk günlerinde tanıttığı 10TB’lık diski önümüzdeki ay genel satışa sunuluyor. Özellikle bulut tabanlı veri depolama merkezlerinin taleplerini karşılamayı hedefleyen disk, tanıtılmasıyla birlikte Alibaba ve Huawei gibi firmalara tedarik edilmeye başlanmıştı.

Standart 3,5 inçlik sabit disk boyutlarında olan, 7 adet plakadan oluşan ve 14 okuma/yazma kafası bulunan diskin içi helyum gazı ile dolu. Helyum sayesinde plakalar arasındaki sürtünme azalıyor, ısınma önleniyor, böylece disk daha az enerji tüketiyor.

“Sürekli artış gösteren veri miktarıyla birlikte, daha düşük masraf üreten, daha iyi performans gösteren depolama çözümleri tercih ediliyor” diyen Seagate Türkiye Sorumlusu İlknur Baydak, Enterprise Capacity’nin TB başına en düşük enerji tüketen disk olduğunu ifade etti.

Baydak, daha fazla depolama kapasitesini, yüksek performans ve düşük enerji tüketimi ile bir araya getiren bu disk sayesinde, veri depolama merkezlerinin de, bu merkezlerden hizmet alanların da avantaj elde edebileceğini vurguladı.

Ortalama 2,5 milyon saat arızasız çalışma oranına sahip olan disk, SATA üzerinden 6Gb, SAS üzerinden 12Gb veri transfer hızı sunabiliyor.

2 Yorum Eklenmiş

Tartışmaya katıl
    • LvL 1 year ago | Cevapla
      19.999 TL olarak açıklandı.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

ASUS ve BAU Güçlerini Espor İçin Birleştirdi https://t.co/umulfzWFWO https://t.co/tTrnkCIDQH
PlayStation’dan kış gecelerine keyif katacak PlayLink oyunları. https://t.co/bsGon3M1vj https://t.co/EChIqsg6UN

Flickr