Wasteland 3 geliyor!

İlk Wasteland oyununda direktör, ikincisinde ise hem direktör hem de yapımcı koltuğunda oturan Brian Fargo ve firması inXile Entertainment, yeni oyun için topluluk fonlama kampanyası başlattı.

Brian Fargo aslında Wasteland 3 kadar önemli bir diğer proje olan Torment: Tides of Numenera üzerinde de çalışıyor ve şu anda erken erişim aşamasında olan oyunu 2017 yılı içinde piyasaya çıkartmayı umuyorlar.

Diğer taraftan Wasteland 3 açıklaması bu satırlarının yazarını öylesine heyecanlandırdı ki atmayı planladığım başlıktan vazgeçmek durumunda bile kaldım.

Detaylara geçersek eğer, Fig üzerinden başlatılan topluluk fonlama kampanyası toplamda 2.750.000$ gibi oldukça yüksek ve iddialı bir hedefle yola çıkmasına rağmen (Üstelik bunun 2.250.000$’lık kısmı firmanın özkaynaklarından gelecek.) daha ikinci gününde hedefinin %81’ine ulaşmayı başardı.

Wasteland 3 görünüşe göre, tıpkı Torment: Tides of Numenera’da olduğu gibi Unity motoruyla geliştiriliyor ve PC, PS4, Xbox One, Mac ve Linux için piyasada olacak.

Fallout serisinin üçüncü oyunla beraber FPS kamerasına geçmesini kabul edemeyenler için kurtarıcı olmuştu Wasteland 2.

Yeni oyun da Torment: Tides of Numenera’nın geldiği noktayı düşündüğümüzde bizi fena halde heyecanlandırıyor.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

RT @KaanDogandemir: Artık posterleri değerlendirmenin vakti gelmişti. Teşekkürler sevgili @leveltr ailesi✌️✌️ https://t.co/VonsBqWOuf
Korku ve aksiyon oyunu GTFO Erken Erişim’e açıldı https://t.co/4mXxcR60Id https://t.co/FVXzSrItGg

Flickr