Xbox Live Gold bundan sonra cep yakacak!

Microsoft’un tebliğ ettiği yeni kararlara göre, Türkiye dahil altı ülkede Xbox Live Gold bedellerinde ciddi artış söz konusu.

Durum hangi açıdan bakarsanız bakın üzücü öncelikle zira Xbox Live’ın Gold hizmeti hem içerik hem de fiyat anlamında PS+’a göre ciddi anlamda avantajlı bir paket. Bununla birlikte “beklenen döviz dalgalanmaları” sebebiyle alındığı duyurulan yeni karara göre Türkiye, Avusturya, Macaristan, Güney Afrika, İsrail ve İsveç’te oyuncuları ciddi bir zam bekliyor.

Buna göre önümüzdeki dönemden (20 Haziran) itibaren Türkiye’de bir yıllık Xbox Live Gold üyeliğinin fiyatı 99 TL‘den 179 TL‘ye yükseliyor. Güney Afrika’da ise durum daha da kötü, neredeyse üç katı bulan bir artış söz konusu.

Pek çok kullanıcının üyeliğini yenileme aşamasında iki kez düşünmesini gerektirecek ciddi bir artış söz konusu, bakalım oyunculardan nasıl bir tepki gelecek.

Değerli bir Xbox Live Gold üyemiz olarak, Gold topluluğunun bir parçası olduğunuz için teşekkür ederiz. Türkiye’deki kur dalgalanmalarını dikkatlice değerlendirdikten sonra, sunduğumuz tekliflerin müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde daima hizmet ve değer dengesi sağladığı anlayışıyla, Xbox Live Gold aboneliklerimiz için fiyat ayarlaması yapacağız.

Aynı şekilde, Xbox Live Gold abonelik paketlerinizin fiyatları da artacaktır. 20 Haziran 2016 tarihinden itibaren, 12 aylık Xbox Live Gold aboneliğinizin fiyatı 99,99’dan 179,00’a yükselecektir. Aboneliğiniz şu anda 20 Haziran 2016 tarihinden önce otomatik olarak yenilenecek şekilde ayarlanmışsa, bir sonraki planlanan otomatik yenileme zamanında mevcut fiyattan ücretlendirileceksiniz. Aboneliğiniz şu anda 20 Haziran 2016 tarihinden sonra otomatik olarak yenilenecek şekilde ayarlanmışsa, bir sonraki planlanan otomatik yenileme zamanında yeni fiyattan ücretlendirileceksiniz.

Yenileme işleminizin kesintisiz bir şekilde gerçekleştiğinden ve her ay 4’e kadar ücretsiz oyunla ve oyunlarda %50-75’e varan özel indirimlerle en gelişmiş çok oyunculu oyun deneyimine erişiminizin devam ettiğinden emin olmak için lütfen hesabınızın ve ödeme bilgilerinizin güncel olduğunu https://billing.microsoft.com adresinden onaylayın.

Xbox Live Gold için ödeme şeklinizi değiştirmek, yenileme tarihinizi kontrol etmek veya aboneliğinizi iptal etmek amacıyla lütfen https://account.microsoft.com/services adresini ziyaret edin.

Daha fazla bilgi için lütfen şu adresi ziyaret edin: http://support.xbox.com/tr-TR/billing/xbox-subscriptions/gold-subscription-changes-faq

Gold’u seçtiğiniz için teşekkür ederiz!

Xbox Live Ekibi

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Playstore Yıl Sonu İndirimleri başladı! https://t.co/KBW5daQViy https://t.co/wciI74IuYK
Sevilen macera oyunu Black Mirror geri dönüyor! https://t.co/SEXTiuJvJe https://t.co/A1X4UvNwKO

Flickr