Nefesimizi tuttuk, yeni Metro oyunu yolda!

Dmitry Glukhovsky’nin romanlarından uyarlanan ve son yılların en hatırlanabilir FPS deneyimlerinden bazılarını sunan Metro serisi 2017’de yeni oyununa kavuşuyor.

Metro serisinin ilk oyunu olan Metro 2033 ve ardından çıkan Metro: Last Light, daha sonraları Metro Redux başlığı altında elden geçirilmiş ve yeni nesil konsollar da kapsama dahil edilerek tekrar piyasaya sunulmuştu.

Moskova’nın tarihî ve karışık metro ağı üzerine kurulmuş olan yapım, tıpkı kendisinden önce piyasaya çıkan STALKER gibi müthiş bir felaket sonrası dünya portresi sunmuş ve oyun basınından aldığı övgüleri, müthiş satış rakamları ile de desteklemişti.

Serinin yeni kitabı olan Metro 2035, Aralık ayında okuyucuları ile buluşacak ve gözüken o ki yeniden Artyom’un hikayesine tanık olacağız. Üçlemenin sonuncusu olan kitap, aynı zamanda serinin fanatikleri tarafından da baş tacı edilecek gibi gözüküyor çünkü hikaye bu kitapla sona ererken daha önce sevdiğimiz ve aşina olduğumuz tüm karakterlerin de yolları tekrar kesişecek. Bununla birlikte kitabın kendi başına ayrı bir hikaye olarak da kolaylıkla okunabileceği söyleniyor.

4564

Bu noktada yeni oyunun kitabın hikayesini mi takip edeceği yoksa tıpkı Metro: Last Light’ta olduğu gibi kendi yoluna mı gideceği yönünde şimdilik bir bilgi yok.

Hatırlayacağınız gibi ilk oyun olan Metro 2033 fena halde aynı ismi taşıyan kitabın yolunu izlerken, serinin sonraki oyunu olan Metro: Last Light yeni bir hikaye ile karşımıza çıkmıştı. Dmitry Glukhovsky’nin Metro 2034’ü oyuna uyarlamama kararı ve yeni bir hikaye yazmayı tercih etmesi, serinin yeni oyunu için de hayli güçlü bir olasılık.

Yapımcı 4A, aradan geçen üç senelik zaman zarfında ekibi de büyütmüş. Geçtiğimiz ay tanıtılan ve Metro serisini andıran VR oyunu Arktika.1 firmanın üzerinde çalıştığı oyunlardan bir diğeri.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

RT @KaanDogandemir: Artık posterleri değerlendirmenin vakti gelmişti. Teşekkürler sevgili @leveltr ailesi✌️✌️ https://t.co/VonsBqWOuf
Korku ve aksiyon oyunu GTFO Erken Erişim’e açıldı https://t.co/4mXxcR60Id https://t.co/FVXzSrItGg

Flickr