Amazon oyun sektörüne göz kırptı!

Alışveriş devi Amazon, tablet ve cep telefonu piyasasından sonra şimdi de oyun sektörüne girmek istiyor.

Firma daha şimdiden oyun sektöründe daha önce çalışmış deneyimli personel alımına başladı, verilen ilanlara bakılırsa 25 kişilik çekirdek bir ekip oluşturma gayreti içinde. Bu oluşturulacak yeni ekip sadece oyunlar üzerinde değil, bulut servisinden ve Twitch üzerindeki geliştirmelerden de sorumlu olacak.

Ayrıca son gelişme olarak, Amazon’un oyun servisinin sadece Mobil değil, orta vadede PC oyunları sektörüne de girmesi bekleniyor, hatta Gamasutra’da bunun için sponsorlu bir ilan bile verilmiş durumda. Mobil segmentindeki oyunların ise Fire telefonları, tabletler ve Usb Tv cihazları üzerinden oynanacak, bulut tabanlı oyunlar olması ihtimal dahilinde.

Amazon’un iş ilanlarına başvurmak için;
Tık

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Yerli yapım Curse of Anabelle oyunseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. https://t.co/tZgSc9sfgk https://t.co/vbg8WfI4zu
Overwatch’ta Yeni Görev, Yepyeni Ödüller! https://t.co/1XRkloAaTW https://t.co/19dr6MGx3X

Flickr