Final Fantasy VII Remake bölümler halinde yayınlanacak…

Square Enix’den gelen son açıklama Final Fantasy VII Remake’in “bütün” olabilmesi adına oyunun episodik olarak bizlere sunulacağı yönünde.

Nereden bakarsak bakalım çok keyifli bir haber değil aslında. Diğer taraftan firmadan yapılan açıklama oyunu en baştan yeniden yapma fikrinin tek parça halindeki bir oyuna uymayacağı ve “eksiksiz” bir hikaye sunabilmek için bir zorunluluk olduğu, aksi halde bazı bölümleri çıkartmak ve yeni eklenen bölümlerin sayısını da minimumda tutmak zorunda kalacakları yönünde. Bu arada bu episodik bölümler hakkında firmadan gelen tek açıklama her birinin ayrı, benzersiz bir deneyim sunacağından ibaret.

Square Enix her ne kadar hikayeyi parçalara bölmenin “hikaye anlatımı” açısından öneminin üzerinde dursa da, bu kararın projeyi finansal açıdan daha risksiz bir hale getirmek adına alındığı çok açık. Aşağıdaki fragmanda Sector 1 ve Sector 8’den bölümler görmeniz mümkün.

Oyunun çıkış tarihi konusunda da yeni bir bilgi olmadığını belirtelim.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

LEVEL’dan doğru cevap veren 25 kişiye World of Warcraft: Battle For Azeroth Beta kodu! https://t.co/o5KVjKWKQp https://t.co/WbAOVoFqTB
Seni gördük Selçuk! :) https://t.co/oW522ncMtC

Flickr