Forza Motorsport 6 da yağmur konusunda iddialı!

Forza Motorsport 6 da Microsoft’un başarılı geçen Gamescom etkinliğinde kendisine yer buldu ve özellikle de yağmurda yarışmak üzerine kurulu bir sunum yapıldı.

Project CARS’ın yağmur efektleri ve bu sayede yarattığı atmosfer ile nasıl fark yarattığı ortada. Forza Motorsport’un yapımcıları da bu tema üzerinde durmayı tercih etmiş. Oyunda Dallara DW12 IndyCar araçlarını da göreceğimiz sunumda belli oldu, ayrıca IndyCar’ın genç starı Josef Newgarden’da oyun ile alakalı oldukça heyecanlı gibi gözüküyor.

İlk Forza oyununun duyurulduğu zaman öyle yakın geliyor ki, aradan geçen zamanda 7 adet Forza oyunu ile karşılaştığımızı unutuyoruz bazen. İlk günden beri Xbox’a özel olarak piyasaya sürülen Forza serisi, Gran Turismo serisinin (farklı platformlarda da olsa) en yakın rakibi olmayı başardı. Açık konuşmak gerekirse hem Xbox, hem de Xbox 360 platformunda Forza serisinin fizik ve grafik motorunun Gran Turismo serisinin eşdeğer oyunlarından daima daha iyi olduğunu düşündüm.

Spin-off sayılabilecek Horizon serisi ile bile serinin genel kalitesini yakalamayı başaran Forza Motorsport, ana serinin bir önceki oyunu olan Forza Motorsport 5’in yarattığı hayal kırıklığını gidermeyi hedefliyor. Oyun 15 Eylül tarihinde Xbox One’a özel olarak piyasaya çıkacak.

Buna göre oyunda 450’den fazla araç, gece yarışları, 1080p çözünürlükte 60fps oynanış, 26 adet parkur, 24 kişilik online yarışlar ve split-screen seçenekleri bulunacak. Ayrıca Drivatar AI sistemi de bu oyunla beraber seriye geri dönecek.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

PUBG Mobile, günlük aktif 10 milyon kullanıcıyı geçti! https://t.co/nU33tgtLe1 https://t.co/KCKcnDhXcu
Yeni Shooter ROCKSHOT duyuruldu! https://t.co/azcanYEOvB https://t.co/M0ItJAS2V5

Flickr