Geriye uyumluluk ilk Xbox oyunlarını da kapsayacak mı?

Şu anda preview aşamasında bulunan ve sonbahar aylarında tüm kullanıcıların hizmetine sunulacak olan geriye uyumluluk konusunda yeni gelişmeler var.

Microsoft her geçen gün Xbox One’ın Xbox 360’a geriye uyumluluk listesini güncelleyedursun, küçük bir davul fırını andıran ilk gözağrımızın da gelecekte bu geriye uyumluluktan nasibini alacağı ciddi bir seçenek olarak karşımızda duruyor. Twitter’dan sorulan bir soru üzerine Xbox CEO’su Phil Spencer “bunun olabilirliğini geliştirici ekibe defalarca sordum ancak öncelikle Xbox 360’ı aradan çıkartmamız gerekiyor.” şeklinde bir yorumda bulundu.

Eğer hala eski konsolunuzun oyun disklerini biriktirdiyseniz bu gerçekten de iyi haber. Elbette resmi bir açıklama değil, ancak Microsoft’un buna sıcak baktığını göstermesi açısından önemli. Elbette bunun ne kadar mümkün olabileceğini teknik etüdler belirleyecek, bakarsınız bu sonbaharda başka iyi haberler de alırız.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Seni gördük Selçuk! :) https://t.co/oW522ncMtC
Gökdelen (Skyscraper) filmini herkesten önce izlemek ister misiniz? https://t.co/O2ynWPAA6l https://t.co/gZ3wDqGgqk

Flickr