İnsanların en çok ilgilendiği oyun, Black Ops III

Geçtiğimiz tatil sezonu boyunca, yani yaz tatili boyunca çıkan oyunlar ve halen daha çıkmaya devam eden oyunlar arasında en çok dikkat çeken oyun Black Ops III olmuş. Bunu tabiiki de biz demiyoruz. Bunu diyen ise Nielsen Game Rank‘in da kendisi. Nielsen bir anket hazırlayıp bunu, 7 ile 54 yaş arasındaki 4800 oyuncuya sormuş ve cevap olarak Black Ops III’ü bulmuş. Dünyada milyonlarca oyuncu varken sadece 4800 tanesine sorarak bu sonuca varmak tabii kide çok kaba bir rakam ortaya çıkarır. Yine de yaptıkları şey 4800 kişinin oyunlardan haberdar olma oranını, satın alma ihitmallerini, tüketici puanlarını ve diğer başka etkenleride hesaba katarak bu sonuca varmışlar.

Call Of Duty: Black Ops III’ü takiben Fallout 4 ve arkasından Assassin’s Creed: Syndicate geliyor. Şunu belirtmek lazım bu arada, Black Ops III, multi-platform kategorisinde birinci geldi. Yani Xbox One kategorisinde Halo 5 gelirken, PlayStation 4 kategorisinde, Uncharted: The Nathan Drake Collection geliyor gibi. Ha bu arada PC’de birinci gelen isim ise StarCraft II: Legacy of the Void genişletme paketi.

Buyurun size tam resmi paylaşalım;

Nielsen1-620x

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Yeni Razer Blade Dünyanin En Küçük 15.6 inç Oyun Laptop’u https://t.co/5bJ1QDjqv5 https://t.co/SQHGn9uRKA
Logitech’ten oyunsever öğrencilere “Yaza Merhaba” sürprizi https://t.co/6xCi7IxDQG https://t.co/OWh0iqizkL

Flickr