Metroid’den tanıdığımız Samus, Unreal Engine 4 ve Dx12 ile baştan yaratıldı…

Nintendo’nun başarılı serisi Metroid’in yeni Nintendo konsolu NX’te nasıl görünebileceğine ilişkin ilk ipuçları fan yapımı bir videodan geldi.

Metroid serisindeki kahramanımız Samus’u hatırlayacaksınız. CryZENx adlı Youtuber, oyunun günümüzde nasıl görüneceğine ilişkin ciddi bir çalışma sonucunda ortaya bir teknoloji demosu çıkartmış durumda. Unreal Engine 4 ile yapılan ve DirectX 12 kullanan demo’da hem birinci kişi kamerası, hem de üçüncü kişi kamerasından Samus’u görebiliyoruz ve açıkçası muhteşem gözüküyor, bunu kabul etmek gerek.

Nintendo NX üzerindeki örtüler henüz kalkmadı, ne zaman piyasaya çıkacağını bilmediğimiz gibi ne gibi bir konsol ile karşılaşacağımızı da bilmiyoruz henüz. Ancak konsolun PS4 ve Xbox One ile donanım gücü anlamında denk veya üstün olması bekleniyor, haliyle bu demo Metroid ve Nintendo’nun diğer serilerinin geleceği konusunda önemli bir ipucu.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

World of Tanks Baştan Aşağı Yenilendi https://t.co/hlS9V3aIgj https://t.co/OlzaOe0q5w
Türkiye’nin en büyük Dota 2 turnuvası Red Bull Son Şampiyon’da final zamanı https://t.co/qdhXmg5yJR https://t.co/bPcVgVI7Qx

Flickr