Oculus Rift’in çıkış oyunu Adr1ft, Mart ayında PC’de!

Geçtiğimiz yıl bu dönemlerde duyurulduktan sonra birbiri ardına videoları ile aklımızı alan Adr1ft’in VR olmayan versiyonu da hazır ve Mart’ta Steam’de olacak.

Videoyu mutlaka izlemişsinizdir, uzay boşluğunda süzülen ve görevimizi yerine getirmeye çalışan bir astronotu canlandırıyoruz oyunda. Sonra yüzümüzü güneşe ve uzay istasyonumuza dönüyoruz, henüz sebebini bilmediğimiz bir şekilde bir uzay gemisi önünüzden geçip gidiyor ve geride uzay istasyonunun kalıntılarından ve başımıza bela olacak milyonlarca uzay çöpünden başka bir şey bırakmıyor.

Gerçekten sizi 3D atmosferin içinde hissettiren, uzay boşluğundaki o sınırsız yalnızlığın, nefes alıp verişlerin, elinizi uzatsanız tutabilecekmişsiniz gibi gelen ama bir daha asla ulaşamayacağınızı bildiğiniz, ağır ağır uzaklaşan yaşam kapsülünün hissettirdiklerini, boğazınızı aynı derecede düğümlemeyi hedefleyen bir oyun var artık.

Oyun son zamanlarda epey talep gören ‘survival’ türünü gerçek anlamda bir üç boyutlu ortamla buluşturmayı hedefliyor ve -eşyanın tabiatından dolayı- size doğru uçan küçük bir civatanın uzay ortamında en büyük düşmanınız olabileceğini de düşünürsek, bolca da gerileceğimizi garanti ediyorlar. İki kişilik bir ana ekip tarafından kurulmuş Three One Zero tarafından, Oculus Rift desteği ile Unreal Engine 4 kullanarak geliştirilen Adr1ft, Oculus Rift’in yanında Mart ayında PC ve kısa bir süre sonra da konsollar için piyasada olacak.

Oyunun yapımcılarına gelirsek aslında her şey 2013 yılında Microsoft Xbox One’ın ‘internete bağlı olma zorunluğununa’ karşı olan oyuncuların yaptığı eleştiriler ile başladı. Ardından firmanın kreatif direktörü Adam Orth çıkıp oyunculara ‘şikayet etmek yerine durumu kabullenmeleri’ telkinini yapınca ortalık karıştı ve şirketten istifa etmek zorunda kalan Adam Orth şehri terkedip Güney Kaliforniya’ya taşındı. Orth, Adr1ft’te olan bitenlerin aslında o tarihlerde kendi yaşantısının mahvolmasına yol açan şeylerin bir metaforu olduğunu söylüyor.

Oyunun sanat yönetimi 2001: A Space Odyssey, kurgusu ve teması ise Gravity’den esinlenmiş durumda. Konu hakkında çok fazla detaydan bahsedebilmek mümkün değil, Journey’e benzeyen açık uçlu bir oyun ile karşı karşıyayız.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

LEVEL’dan doğru cevap veren 25 kişiye World of Warcraft: Battle For Azeroth Beta kodu! https://t.co/o5KVjKWKQp https://t.co/WbAOVoFqTB
Seni gördük Selçuk! :) https://t.co/oW522ncMtC

Flickr