PS4, satış adeti 30 milyonu aştı!

Sony’nin yaptığı açıklamada, Playstation 4 artık dünya çapındaki satış adeti 30 milyonu aştı.

Sony’nin yaptığı açıklamaya göre 2 yıl yani Kasım 2013 ve Kasım 2015 tarihleri arası geçen süreçte PS4 satış adeti 30.2 milyonu aştığını açıklandı. Sony, ABD ve Avrupa’da yaklaşan Noel tatilinin etkisiyle de bu rakamları dahada artıracağını düşünüyor. PS4’ün bu olağanüstü satış başarısıyla en çok satan konsol haline geldi. Daha önce ise PS2 bu rakama 2 ay sonra ulaşmıştı.

Bu sonuçların ardından gözler Xbox One’a döndü. Xbox One en son Kasım 2014’te 10 milyon sattığını açıklamıştı sonrasında ise Microsoft satış adetini açıklamayı bıraktı. Kuzey Amerika Microsoft’un gözdesi durumundaydı fakat Sony, satışlarda üstün olarak Microsoft’un elinden bunu almış gibi görünüyor. Sony Computer Entertainment’ın CEO’su olan Andrew House, verileri açıkladıktan sonra yaptığı konuşmada PS4’ü seçtiklerinden dolayı oyunculara minnettar olduğunu söyledi.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

6-10 Haziran 2018 tarihleri arasında CNR Holding tarafından düzenlenecek Games Week İstanbul, oyun dünyasının eğlen… https://t.co/bxbq4xNwQI
Call of Duty: Black Ops 4'e dair ilk videolar paylaşıldığına göre soralım, heyecanlı mıyız? :) https://t.co/7Bqn6VX6Kj

Flickr