Silent Hills P.T. iptal edildi!

PSN üzeriden bir demo olarak görücüye çıkan Silent Hills’in bu aralar başı dertte. Son zamanların en korkunç oyunu olmaya aday bu şaheser, iptal edilebilir. Öyle ki oyuna ait o muhteşem demo, birkaç gün içerisinde PSN’den kaldırılacak.

Hatırlarsanız, oyunun yapımcı koltuğunda iki dev isim vardı: Guilermo Del Toro ve Hideo Kojima. Başrolde de The Walking Dead’den tanıdığımız Norman Reedus olacaktı ki Reedus’un görseli, oyunun resmi sayfasından an itibariyle kaldırılmış durumda. Özellikle Kojima’nın Konami ile yollarını ayırmasının bir sonucu olduğu açıkça görülen bu olay, oyun dünyasına şu anda damgasını vurmuş durumda. Konami, tıpkı Kojima ile yolların ayrılmasına verdiği kaçamak cevaplar gibi bu süreç için de kaçamak cevaplar vermeye devam ediyor.

pt

Eurogamer’ın Konami ile yaptığı Q&A detaylarına bakıldığında, Konami işin içinden hala çıkamamış görünüyor ama olayın görünen tarafı, oyunun yapım aşamasının en azından şu an için durdurulduğu yönünde. Q&A’nın detaylarına şöyle bir göz atarsak;

Q: Norman Reedus’un görseli neden resmi web sayfasından kaldırıldı?
A: Çünkü kendisiyle olan kontrat süremiz doldu.

Q: P.T. neden artık PSN’de olmayacak?
A: Çünkü oyunun dağıtım sürecinin tarihi doldu.

Q: “SILENT HILL” hususunda bundan sonra neler olacak?
A: Konami, “SILENT HILL” serisini geliştirmeye devam edecek.

Q: “P.T.” hususunda bundan sonra neler olacak?
A: P.T., özünde SILENT HILL serisi için oynanabilir bir fragman (Playable Teaser) olarak yapıldı.

Q: “Oynanabilir bir fragman (Playable Teaser)” derken neyi kastediyorsunuz?
A: Oynanabilir fragman, oyunculara SILENT HILLS’ın nasıl bir oyun olacağı hakkında fikir veren bir deneme sürümüydü.

Gördüğünüz gibi, Konami’nin cevapları hiç de net değil. SILENT HILL başlığı altında mutlaka yeni bir oyun çıkar piyasaya ama SILENT HILLS için umutlar yavaş yavaş sönüyor.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

PUBG Mobile, günlük aktif 10 milyon kullanıcıyı geçti! https://t.co/nU33tgtLe1 https://t.co/KCKcnDhXcu
Yeni Shooter ROCKSHOT duyuruldu! https://t.co/azcanYEOvB https://t.co/M0ItJAS2V5

Flickr