The Witcher 3, iki haftada 4 milyonu devirdi

Belki Skyrim’in 7 milyon adetlik ilk hafta açılışına yetişemedi ancak bu bile başlı başına bir başarı hikayesi CdProjekt Red için.

Tüm yılın en fazla beklenen oyunu olarak piyasaya çıkan, biz dahil tüm yayınlar ve internet sitelerinden çok yüksek puanlar alan The Witcher III’ün satışları beş milyona yaklaştı. Oyunun yarattığı yüksek beklentiyi fazlasıyla karşılamış olması yanında özellikle binekler konusunda yaşanan bazı sıkıntılı bug’ların da bu enerjiyi pek dağıtamadığı ortada.

Bir karşılaştırma yapmak gerekirse, Skyrim’in kendi döneminde en büyük rakibi olan The Witcher 2, yine çok yüksek notlar almasına karşın ilk senesinde sadece 1.7 milyon kopya satabilmişti. Serinin ilk iki oyununun toplam satışları ise sonraki yıllarda 6 milyonun üzerine çıkmış durumda.

Polonya’da yerleşik küçük bir firma için bir peri masalı gibi gözüküyor değil mi? Sadece grafiğe odaklanmadan, ama o konuda da hiç kimseden geri kalmadan ne kadar özenli yapımlara imza atılabileceğinin en güzel örneği The Witcher III.

1 Yorum Eklenmiş

Tartışmaya katıl
  1. Melih Baran ARSLAN 3 years ago | Cevapla
    Belli ki EA ve ya Ubisoft gibi firmalara örnek olacak bir davranış. Buglarla dolu 100 oyun yerine kendine has en az hatalı tek oyun istiyoruz.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

"Londra'nın kasvetli havası yetmediyse üzerine bir de İspanyol gribi ve vampirleri ekleyelim!" Vampyr incelemesi;… https://t.co/xLhQIb8lx4
LEVEL’dan doğru cevap veren 25 kişiye World of Warcraft: Battle For Azeroth Beta kodu! https://t.co/o5KVjKWKQp https://t.co/WbAOVoFqTB

Flickr