Transformers tutkunları yeni üretilecek figürü seçiyor!

Bugün itibarıyla Transformers hayranlarını zorlu bir seçim süreci bekliyor. Neden mi? Çünkü tanınan oyuncak üreticisi firma Hasbro, Transformers’ın en popüler üç oyuncağı ile yeni projeler planlıyor. Bu dev robotları hatırlayacaksınız; Trypticon, Omega Supreme ve Scorponok.

Neredeyse 30 yıldır yenisi üretilmeyen bu üç dev artık Hasbro’nun radarına girmiş durumda ve hangisinin ilk önce üretileceği ile alakalı bir tercih yapabilme şansınız olacak. Bunun için Transformers’ın resmi Facebook sayfasına göz atmanız yeterli.

1529036509649464465

2015 yılının başarılı Combiner Wars serisini takiben, 2016 yılı için bir geri dönüş niteliğinde olacak bu Hasbro projesi için Transformers hayranları seçim yapmak durumunda kalacaklar. Hasbro, ürün satışını garantilemek adına önceden Facebook aracılığı ile bir oylama gerçekleştirecek, böylece hayranlar almak istedikleri oyuncağı belirlemiş olacaklar. Ne de olsa büyük projeler büyük paralara mal oluyor. Şöyle bir durum da var ki, Çin’de yaşayan hayranlar WeChat aracılığı ile bu oylamaya katılarak ülkelerindeki bağlantı sınırlamasını aşmış olacaklar. Sonuçlar nasıl olur kim kazanır henüz bilmiyoruz tabii.

Transformers Generations Titans Return 2016 adındaki bu projede önceden de bahsettiğimiz üzere birden fazla oyuncak türü yer alıyor.

1529036509694632081

İlk olarak Trypticon’dan bahsedelim, oyuncak 1986 yılının gözdelerindendi diyebiliriz. Tekrar yapımının vakti geldi de geçiyor demek yanlış olmaz. Autobot’s Metroplex robotuna karşı bir rakip olarak tasarlanmış, dışında dönüşen lazer ışıklarının bulunduğu bir nevi şehir robotu aslında. Diğer bir köşede Omega Supreme var. Bir diğer deyişle, ilk ve en iddialı Transformer’lardan biri. Yalnız ekstra parçalarının eklenmesi yapılmadan tam bir robot halini alamıyordu. En sonuncusu 2004 yılında tasarlanmıştı ve tren ile savaş gemisi karışımına benzetilmişti.

1529036510142718865

Şüphesiz en başta gelen robotlar topluluğu Decepticon’u, Autobot’s Fortress Maximus’a karşıtlığı ile biliyoruz. Eminiz büyük bir çoğunluk yine Fortress Maximus’un Scorponok’u yok edişini görmeyi tekrar isterdi.

1529036510165880465

Scorponok demişken, Hasbro’nun oylamaya sunacağı oyuncaklar arasında Scorponok bahsettiklerimiz arasında üçüncü sırada yer alanlardan. Oylama ne sonuç getirir bilinmez ama Scorponok çirkin görünümü ve aptallığı ile biliniyor. Önceki Transformers filmlerinde, Beast Wars gibi birden çok sahnede sürekli olarak göz önünde tutulmuş tanıdık bir robot. O nedenle tasarımının ne kadar yenilikçi bir hareket olacağı tartışılır. Biz yine de oylamanın çok eğlenceli geçeceğini düşünüyoruz.

1529036510228762513

 

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

"Londra'nın kasvetli havası yetmediyse üzerine bir de İspanyol gribi ve vampirleri ekleyelim!" Vampyr incelemesi;… https://t.co/xLhQIb8lx4
LEVEL’dan doğru cevap veren 25 kişiye World of Warcraft: Battle For Azeroth Beta kodu! https://t.co/o5KVjKWKQp https://t.co/WbAOVoFqTB

Flickr