div class="empower-ad" data-empower-zone="157462">

Türk yapımı oyun Kickstarter’da hedefe yaklaşıyor!

- Advertisement -

Pera Games’in Kickstarter üzerinden start verdiği yeni RPG oyunu projesi Overfall, ilk dokuz gün içinde yolun üçte birini geride bıraktı ve desteğinizi bekliyor.

2014 sonunda İbrahim Yıldırım, Bulut Karakaya ve Emre Öztemir ortaklığında kurulan Pera Games 17 Ağustos tarihinde bir Kickstarter projesi başlattı ve bugüne kadar 589 destekçiden 20.809 dolar toplamayı başardı. 18 Eylül’de sona erecek olan Kickstarter projesinin bitimine 23 gün kala ekibin hedefi 65.000 dolarlık bütçeye ulaşmak ve bunun için de Kickstarter adreslerinde oldukça güzel bir sunum hazırlamışlar.

Oyun öncelikle zindanda geçmese de bizim “roguelike” diyebileceğimiz, sevgili Kayra Keri Küpçü’nün Türkçe’ye “ölmeli oyun!” olarak gayet güzel bir şekilde kazandırdığı bir yapıya sahip. “Roguelike” oyunlarda bir olmazsa olmaz olduğu üzere harita sabit değil dinamik, yani size özel olarak oluşturuluyor ve sürekli olarak yenileniyor. Bu şekilde oluşturulan haritalarda gemiler ile yeni yerler keşfettikten sonra karşımıza çıkan düşmanlarımız ile sıra tabanlı olarak çarpışacağız, evet tıpkı Final Fantasy’nin kalplerimize kazındığı ilk oyunlarında olduğu gibi. Ekibimizin üyelerinin tamamı farklı yeteneklere sahip ve hangi anda hangisini kullanacağınız, kullanmaya karar verdiğiniz karakterin hangi yeteneğini öne çıkaracağınız tamamen size kalmış ve bu esnada verdiğiniz kararlar savaşın neticesi üzerinde çok önemli bir etkiye sahip olacak.

ffe642d1f0a0e44ba04376712e997192_original

Diğer bir nokta, kaynak yönetimi. Sizin için yaratılan harita üzerinde yerleştiğiniz, iki palmiye ağacı arasına hamağı kurduğunuz toprakların kaynakları sınırlı, haliyle bazı strateji oyunlarındaki gibi çölün ortasına petrol kuyusu açarak şarap üretimini arttırabileceğiniz(?) garip mekaniklere sahip olmayacak Overfall. Kaynaklarınız sınırlı ve bir şekilde bu dengeyi sağlayamayıp tüketirseniz yerleştiği evdeki tüm peynirleri tüketmiş fareler gibi kendinize yeni bir ev aramak zorunda kalıyorsunuz. Üstelik yerleşmek istediğiniz evin tek talibi siz değilseniz bunun için savaşa girip girmemek gibi bazı kararlar da vermek zorunda kalacaksınız. Evet doğru bildiniz, tam da Midyat’a pirince giderken eldeki bulgurdan olma durumu.

Oyunda şimdilik açıklanan dokuz ırk ise Orcs, Dwarves, Goblin, Elves Forsaken, Hollows, Trolls, Undead ve Vorn şeklinde sıralanıyor.

- Advertisement -

Oyunun Kickstarter sayfası son derece detaylı ve güzel hazırlanmış, oyunun grafikleri ve mekanikleri de daha şimdiden gayet kaliteli gözüküyor. Eğer siz de bu potansiyeli yüksek projeye destek vermek, bir ucundan tutmak istiyorsanız ziyaret edip Pera Games ekibine yardımcı olabilirsiniz.
https://www.kickstarter.com/projects/peragames/overfall

557ba4f090fa55f2d1cc567e0c371b10_original

Haberler

1 Yorum

  1. Ekibin eline saglik. Yakinda demo versiyon yayinlanicakmis sabirsizlikla bekliyorum. Destegi bol verelim umarim basarilir olurlar. FTL Banner saga gibi oyunlardan sonra bu da ses getirebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Önerilen Haberler