Türk yapımı oyun Kickstarter’da hedefe yaklaşıyor!

Pera Games’in Kickstarter üzerinden start verdiği yeni RPG oyunu projesi Overfall, ilk dokuz gün içinde yolun üçte birini geride bıraktı ve desteğinizi bekliyor.

2014 sonunda İbrahim Yıldırım, Bulut Karakaya ve Emre Öztemir ortaklığında kurulan Pera Games 17 Ağustos tarihinde bir Kickstarter projesi başlattı ve bugüne kadar 589 destekçiden 20.809 dolar toplamayı başardı. 18 Eylül’de sona erecek olan Kickstarter projesinin bitimine 23 gün kala ekibin hedefi 65.000 dolarlık bütçeye ulaşmak ve bunun için de Kickstarter adreslerinde oldukça güzel bir sunum hazırlamışlar.

Oyun öncelikle zindanda geçmese de bizim “roguelike” diyebileceğimiz, sevgili Kayra Keri Küpçü’nün Türkçe’ye “ölmeli oyun!” olarak gayet güzel bir şekilde kazandırdığı bir yapıya sahip. “Roguelike” oyunlarda bir olmazsa olmaz olduğu üzere harita sabit değil dinamik, yani size özel olarak oluşturuluyor ve sürekli olarak yenileniyor. Bu şekilde oluşturulan haritalarda gemiler ile yeni yerler keşfettikten sonra karşımıza çıkan düşmanlarımız ile sıra tabanlı olarak çarpışacağız, evet tıpkı Final Fantasy’nin kalplerimize kazındığı ilk oyunlarında olduğu gibi. Ekibimizin üyelerinin tamamı farklı yeteneklere sahip ve hangi anda hangisini kullanacağınız, kullanmaya karar verdiğiniz karakterin hangi yeteneğini öne çıkaracağınız tamamen size kalmış ve bu esnada verdiğiniz kararlar savaşın neticesi üzerinde çok önemli bir etkiye sahip olacak.

ffe642d1f0a0e44ba04376712e997192_original

Diğer bir nokta, kaynak yönetimi. Sizin için yaratılan harita üzerinde yerleştiğiniz, iki palmiye ağacı arasına hamağı kurduğunuz toprakların kaynakları sınırlı, haliyle bazı strateji oyunlarındaki gibi çölün ortasına petrol kuyusu açarak şarap üretimini arttırabileceğiniz(?) garip mekaniklere sahip olmayacak Overfall. Kaynaklarınız sınırlı ve bir şekilde bu dengeyi sağlayamayıp tüketirseniz yerleştiği evdeki tüm peynirleri tüketmiş fareler gibi kendinize yeni bir ev aramak zorunda kalıyorsunuz. Üstelik yerleşmek istediğiniz evin tek talibi siz değilseniz bunun için savaşa girip girmemek gibi bazı kararlar da vermek zorunda kalacaksınız. Evet doğru bildiniz, tam da Midyat’a pirince giderken eldeki bulgurdan olma durumu.

Oyunda şimdilik açıklanan dokuz ırk ise Orcs, Dwarves, Goblin, Elves Forsaken, Hollows, Trolls, Undead ve Vorn şeklinde sıralanıyor.

Oyunun Kickstarter sayfası son derece detaylı ve güzel hazırlanmış, oyunun grafikleri ve mekanikleri de daha şimdiden gayet kaliteli gözüküyor. Eğer siz de bu potansiyeli yüksek projeye destek vermek, bir ucundan tutmak istiyorsanız ziyaret edip Pera Games ekibine yardımcı olabilirsiniz.
https://www.kickstarter.com/projects/peragames/overfall

557ba4f090fa55f2d1cc567e0c371b10_original

1 Yorum Eklenmiş

Tartışmaya katıl
  1. Tugce Sefer 2 years ago | Cevapla
    Ekibin eline saglik. Yakinda demo versiyon yayinlanicakmis sabirsizlikla bekliyorum. Destegi bol verelim umarim basarilir olurlar. FTL Banner saga gibi oyunlardan sonra bu da ses getirebilir.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Arkadaşlar 25 adet WoW: Battle for Azeroth beta kodunu katılım yoğunluğuna göre sosyal medya kanallarımıza dağıttık… https://t.co/ZPjNP7TU4O
Yaz ayları oyun ayları! Yeni oyunlar, oyunlara yönelik koleksiyonlar ve yeni konsollar için kenara bir miktar para… https://t.co/GdDRAHfGDX

Flickr