Valve’den yeni Steam Controller videosu

Steam’in yeni Controller’ı artık son halini aldı sayılır, Valve’de bunun üzerine Steam Controller’ın özelliklerini tanıtan bir video yayımladı.

Steam’le ilk tanışmamı hatırlıyorum da, yanılmıyorsam 2005 yılıydı ve satın aldığım ekran kartının içinden Half Life 2 oyununun kutulu olarak çıkmasını beklerken Steam kartı ile karşılaşmış, firmaya teessüflerimi bildiren bir mail atmıştım. Gel zaman git zaman Steam günlük hayatımızın bir parçası oldu, on senelik steam hesaplarımızda yüzlerce oyun birikti, hatta bir kaç başarısız denemeden sonra gayet önü açık Steam makineleri ve nihayet Steam Controller bile tanıtıldı.

Peki bu Steam Controller’ın standart gamepad’lere göre ne farkı olacak, bu sorunun yanıtı bazı açılardan önemli. Özellikle de benim gibi gamepad ile fps oynayamayan insanların bu Controller ile ne kadar rahat edeceği hala bir muamma olmasına rağmen son videoda bazı ipuçları var. Öncelikle Controller’ın son halinde tetik tuşları bulunuyor ve haptik geri bildirim mevcut, ayrıca oyun türüne göre sınırları oldukça geniş tutulmuş bir kişiselleştirmeden de bahsediliyor.

Ben halen touchpad benzeri alanların hassaslığı konusunda endişeli olsam da, cihazın oldukça umut verdiği kesin.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

14 Şubat Sevgililer Günü'nde hangi oyunları oynadık? https://t.co/sB2OmLI7G1 https://t.co/8g7gCQf1ku
Black Panther sinemalardan önce “LEGO Marvel Super Heroes 2″ye geldi https://t.co/62PFr92vR0 https://t.co/rFv1F3zhPf

Flickr