Wii U Emülatör’ü yolda!

Emül… Emol… Emület…. Emülatör mü? Oda ne yau? Emülatör yani Türkçesi Öykünücü olan bir yazılım. Ne işe yarar peki? Diyelim ki Wii U oyunu aldınız ancak o oyunu, yemeyip yedirdiğiniz, içmeyip içirdiğiniz, sürekli besleyip en sonunda canavara dönüştürdüğünüz bilgisayarınızda oynamak istiyorsunuz. O zaman devreye Emülatör, yani Öykünücü giriyor. Öykünücü, Wii U oyunlarını PC’nizde oynamanıza olanak verecek bir yazılım. Şuan zaten hali hazırda Xbox 360 ve PlayStation 3 için Öykünücüler üzerinde çalışılıyor, buna ek olarak şimdide Wii U versyonu üzerinde çalışmalar başladı. Wii U oyununuzu, bilgisayarınızda HD oynayabileceğimiz günleri yakındır dostlar.

Henüz oyunun kendisini oynayamıyoruz ancak size göstereceğimiz iki örnek video ile, arkadaşlarımızın ne kadar yol kat ettiğini görüp, heveslenebilirsiniz.

İlk videomuz da Mario Kart 8’i Windows 8’de çalıştırmaya çalışılıyor.

İkinci videoda ise Wind Waker HD deneniyor.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Yerli yapım Curse of Anabelle oyunseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. https://t.co/tZgSc9sfgk https://t.co/vbg8WfI4zu
Overwatch’ta Yeni Görev, Yepyeni Ödüller! https://t.co/1XRkloAaTW https://t.co/19dr6MGx3X

Flickr