Homefront: The Revolution piyasaya sorunlarıyla beraber çıktı…

Öncelikle hemen söyleyeylim, Homefront: The Revolution’ın tam sürüm versiyonu henüz elimize ulaştı ve bizzat denemeden net konuşmak da istemiyoruz, ancak mızrak çuvala sığmıyor.

Daha önce dağıtımcısı, yapımcısı ve nihayetinde grafik motoru değişen (CryEngine 3’te kaldı en son) oyunun konsol versiyonlarının oynanamayacak kadar kötü durumda olduğu ve teknik problemlerin yanında genellikle 20fps altında performans verebildiği ortaya çıkmış durumda. Üstelik bu durum hem Xbox One hem de Playstation 4 için söz konusu. Oyunun PC versiyonunu satın alanlar da takılmalar ve yüksek sistem gereksinimlerinin yanında oyunun sürekli çöküp durmasından muzdarip.

Oyunun yapımcısı Dambuster Stuios’un topluluk yöneticisi Craig Turner, oyunun başta fps düşmeleri olmak üzere performans sorunlarından haberdar olduklarını, sorunu adreslemeye ve sonraki yamalar ile çözmeye çalıştıklarını belirtti.

Bununla beraber oyunun vadettiği “açık dünya” tezinin hakkını veremediği, fazlasıyla çizgisel bir oynanışa sahip olduğu ve CryEngine 3 ile tasarlanmış bir oyuna göre de çok da harika grafiklere sahip olmadığı da yapılan diğer eleştiriler.

Metacritic puanlarına takılmasak da şimdiye kadar yayınlanmış 29 incelemenin sadece birinden pozitif puan alabilmesi problemi özetliyor aslında.

Aşağıda oyunun konsol versiyonlarının Digital Foundry incelemesini bulabilirsiniz, bakalım bizim için inceleyen Ertuğrul Süngü ne diyecek?

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

ASUS ve BAU Güçlerini Espor İçin Birleştirdi https://t.co/umulfzWFWO https://t.co/tTrnkCIDQH
PlayStation’dan kış gecelerine keyif katacak PlayLink oyunları. https://t.co/bsGon3M1vj https://t.co/EChIqsg6UN

Flickr