Horizon Zero Dawn’ın satışları iki haftada 2,6 milyonu aştı!

Eleştirmenlerden övgü alan ve oyun severler tarafından büyük ilgi gören PlayStation 4’e özel oyun Horizon Zero Dawn, çıkışından itibaren 2,6 milyonun üzerinde satış yaptı!

Sony, Horizon Zero Down’ın global ölçekteki satışlarının lansmanın ilk iki haftasında 2,6 milyon adedi aştığını duyurdu. Yapımcı firma Guerrilla tarafından, sadece PlayStation 4 sistemine özel olarak geliştirilen ve 1 Mart tarihinde piyasaya sürülen oyun, eleştirmenlerin büyük beğenisini topladı. Daha önce görülmemiş bir dünya tasarımı, geniş stratejik aksiyon yelpazesi ve olağanüstü olay örgüsü ile büyük beğeni kazanan oyun, çok kısa süre içinde bugünkü neslin en sevdiği oyunlar arasında girdi. Bu etkileyici çıkış ile Horizon Zero Dawn, PS4’ün yeni “first party” oyunları arasında en çok lansman satışını yaparken, Guerilla’nın da gelmiş geçmiş en büyük lansmanını gerçekleştirmiş oluyor.

Horizon Zero Dawn, çok eski zamanların kalıntıları arasında kaderini keşfetmek amacıyla bir maceraya atılan genç avcı Aloy rolünde oynanan, yeni bir aksiyon rol yapma oyunu. Nefes kesici oyun, makinelerin kol gezdiği ve insanoğlunun artık hakim tür olmadığı, yemyeşil bir kıyamet sonrası dünyada geçiyor.

Sony Interactive Entertainment Worldwide Studios Yönetim Kurulu Başkanı Shawn Layden, oyunun satış başarısıyla ilgili şunları söyledi: “Horizon Zero Dawn’ın özel bir oyun olacağını biliyorduk. Dolayısıyla, yepyeni bir oyun dünyasının eleştirmenlerden aldığı inanılmaz tepkinin satışları bu düzeye taşımış olması gerçekten memnuniyet verici. Guerilla, son derece istisnai bir oyun yarattı ve saatler boyunca oynanan oyunlardan sonu gelmeyen fotoğraf paylaşımlarına kadar, oyun severlerden aldığımız tepki, bunun ne kadar etkili olduğunu gözler önüne seriyor.”

Oyunun yapımcı şirketi Guerilla Genel Müdürü Herman Hulst ise, “Horizon Zero Dawn’un hem eleştirmenler hem de oyuncuların beğenisini toplamasından son derece mutluyuz. Büyük bir aşkla geliştirdiğimiz bu oyunun, hazırlanması sırasında hissettiğimiz tutku ve heyecanı oyun severler arasında da yarattığını görmek son derece mutluluk verici. Bu, Aloy’un hikayesinin ve Horizon Zero Dawn dünyasındaki keşfimizin sadece başlangıcı ve ekibimiz daha şimdiden hikayenin daha da genişletilmesine yönelik çalışmalarını yoğun şekilde sürdürüyor,” dedi.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

RT @guvencat: BUG Jr hocamız Arda Çevik, Master BUG teziyle bu ayki @leveltr 'nin konuğu! Tebrikler Arda bir kez daha! Teşekkürler @Ertugru
GameX 2017 Fuarını geziyoruz! Canlı! https://t.co/aoO6N8qEjR https://t.co/Y5aUOUByTR

Flickr