div class="empower-ad" data-empower-zone="157462">

Mech oyunu Uragun’un yeni videosu yayımlandı

- Advertisement -

Kool2Play Studio, yeni oyunu Uragun için bir video daha yayımladı.  Distopik bir dünyada geçen zorlu bir yukarıdan bakış shooter oyunu olan Uragun’da oyuncular, yapay zekâ tarafından kontrol edilen makinelere karşı mücadele ederek onları zekâsı ile yenmeye çalışacak.

Oyundaki dünyada uzun yıllar boyunca insanlar gezegenin kaynaklarının çoğunu yapay zekâ tabanlı teknolojilerin geliştirilmesine adamış. Lakin bu süreçte etraflarındaki çevresel değişime dikkat etmeyi bıraktıkları için yaşanan doğal bir felaket ile tüm dünyadaki su seviyesinin yükselmesi bütün yaşam biçimini değiştirmiş. Bu nedenle iç bölgelere göç etmek zorunda kalan insanlar başarılı olmak için yapay zekâ tarafından yönetilen makinelerin yardımına ihtiyaç duymuşlar. İşte bu noktada yapay zekâ, daha fazla felaketi önlemek için insanlığı yok etmeye karar vermiş.

Oyunun yayınlanan yeni videosu, daha önce yayınlanmamış yeni özelliklerine odaklanıyor. Video ayrıca, oyunculara Uragun’da kullanabilecekleri birbirinden farklı cephanelerin neler sunduğunu tanıtıyor. Oyunda kullanılacak silahlar ve beceriler arasında şunlar mevcut:

  • Hammerjump (Çekiç atlayışı) – Havaya yükselin ve bütün kudretiniz ile yere çakılarak kaçamayan düşmanların sonunu getirin
  • Railgun – oldukça güçlü ve yoğunlaşmış bir lazer fırlatan bu silah ile karşınıza çıkan tüm zırhları eriterek onları birer metal plakaya çevirin
  • Yörünge Saldırısı (Orbital Strike) – yörüngedeki istasyondan alacağınız yardım ile belirlediğiniz yere roket sürüsü yollayın
  • Mayın Tarlası – bulunduğunuz noktaya mayınlar yerleştirin ve size saldıran düşman robotların parçalara ayırın
  • Öldürücü Kaçış (Killing Dash) – savaşın yoğunluğundan bir süreliğine kaçın ancak kaçarken de önünüze çıkan her şeyi yok edin

 

Oyundaki haritalar dünyanın en büyük metropollerinin gerçek yerleşim planlarına dayanmaktadır. Oyuncular, Mech dediğimiz güçlü bir robotu kontrol ederek ünlü şehirlerin sokaklarına yayılan, yapay zekanın kontrolündeki süper zeki robot dalgalarına karşı mücadele edip düşmanların dünyanın en ünlü şehirlerini istila etmesini önleyeme çalışacaklar.

- Advertisement -

Uragun bu yılın ikinci çeyreğinden üçüncü çeyreğe geçiş döneminde Erken Erişim’e sunulacak. 2020’nin sonunda da PC için tam sürüm olarak çıkması planlanıyor. Konsol versiyonu hakkında daha fazla bilgi ise yakında!

Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Önerilen Haberler