NBA “2K e-Lig”i oyunseverler ile buluşturuyor!

Dünyanın en iyi basketbol oyuncuları, NBA ve Take-Two iş birliği ile hayata geçen NBA 2K e-Liginde bir araya geliyor.

NBA ve Take-Two Interactive Software, Inc. birlikteliği ile düzenlenecek olan ilk resmi e-spor ligi NBA 2K e-lig 2018’de başlayacak. Normal NBA ligi düzeyinde ilerleyecek olan NBA 2K e-Lig, her biri kendi avatarını oluşturacak beş oyuncu tarafından kurulacak ve takımların dahil olduğu gruplar olacak. Çaprazlama maçların yapılacağı NBA 2K e-Lig’de şampiyon Play-Off’lar ile belli olacak.

NBA Başkanı Adam Silver NBA 2K e-Lig ile ilgili; “Taraftarlarımız, genç ve büyüyen e-Spor topluluğu için gerçekten özel bir platform geliştirme şansımız olduğuna inanıyorum. Sınıfının en iyisi NBA’i Take-Two’nun rekabetçi oyun uzmanlığıyla harmanlayarak yepyeni bir lig deneyimi oluşturmak istiyoruz” dedi.

Take-Two Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Strauss Zelnick ise düşüncelerini; “NBA ile olan güçlü ilişkimizi geliştirmek ve NBA 2K e-Lig’ini NBA ile birlikte hayata geçirmekten çok mutluyuz. NBA’in özgünlüğünü ve taraftarlarının tutkusunu çok iyi şekilde yansıtarak tüm dünyada tanınan NBA 2K serisiyle, oldukça başarılı bir işbirliğine imza attık. Bu yeni projeyle, Take-Two ve NBA e-Spor’un artan büyümesini daha da hızlandırmaya ve rekabetin heyecanını yeni ufuklara taşımaya hazırlanıyoruz” şeklinde ifade etti.

NBA ve Take-Two arasındaki ortaklık, dünya çapında 68 milyonun üzerinde satış rakamına ulaşan NBA 2K serisiyle 1999’a kadar dayanıyor. NBA 2K17, mevcut konsol oyunları arasında en fazla oy alan yıllık spor oyunu olup NBA 2K serisinin tarihinde de en çok oy alan oyun unvanını elinde bulunduruyor. Bugüne kadar NBA 2K17, yaklaşık 7 milyon sattı ve 2K’ların bugüne kadarki en fazla satan sporu unvanını kazanmaya hazırlanıyor.

Aralık’ta 2K, ikinci resmi eSpor turnuvası olan ve oyunculara NBA All-Star 2017’ye bir seyahat kazanma imkanı veren NBA 2K17 All-Star Tournament’ı piyasaya sürdü. 5-e-5 oynanan ve 250.000$ ödülü bulunan bu turnuva 17 Şubat’ta New Orleans’ta sonuçlanacak.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Bugün Dünya Değerler Günü! Küçük adımlar atarak yaratacağın büyük etki için, değer odaklı bir yaşam için bugün hare… https://t.co/jWRd0vCGp3
Riot Games'in 10.Yıl kutlamaları için The Excel'deyiz. Birazdan ortalık karışacak. :) #leagueoflegends #riotgames… https://t.co/ylOaCmIuvt

Flickr