No70: Eye of Basir’in yapımcılarından radikal bir karar geldi.

İlk oyunları No70: Eye of Basir’den sonra doğrularını ve yanlışlarını irdeleyen ekip üyeleri: yeni duyurdukları The Bell projesi için, oyun severlerin fikirlerini paylaşabilecekleri bir sisteme geçiş yaptıklarını açıkladı ve projenin Trello hesabını genel kitleye açıp, oyunu takipçileriyle beraber geliştirme kararı aldı.
Takipçiler bu sayede hem ekibin yol haritasını görebilecek, hem de fikirlerini, ilgili hesap üzerinden anlık olarak, ekip üyeleriyle paylaşma şansı yakalayacak.

Trello hesabında, oyunun mekaniklerinden, bulmaca sisteminin genel yapısına kadar birçok bilgi mevcut. Ekip üyeleri, bu sisteme geçme sebeplerini açıklarken ise şu cümleleri kullandı:

“No70: Eye of basir ilk projemiz olmasından dolayı bazı eksiklerimiz vardı. Daha önce yapmadığımız bir iş olduğu için bu eksikleri görebilmemiz adına bizim için önemli bir projeydi. Gerek gameplay, gerekse hikâye açısından bazı kesimleri tatmin etmediği bir gerçek. Biz bunu kompleks haline getirmektense, zamanımızı daha iyi ne yapabiliriz diye düşünmeye harcadık ve The Bell isimli bir projeye başladık. Akabinde fark ettiğimiz bir nokta daha oldu ve topluluk ile doğru bir iletişim kuramadığımızı hissettik. Bu sebeple daha şeffaf olmak ve oyuncuların taleplerini doğru karşılayabilmek adına, ekibin proje sayfası olan Trello hesabını genel kitleye açtık. İstedik ki The Bell’i geliştirirken önemli gördüğümüz fikirleri oyuna dahil edip, ekip dışındaki insanlarda oyunda kendilerinden bir parça görebilsinler. Bu aşamada yardımcı olmak isteyen herkese kapımız sonuna kadar açık.”
İlk oyunlarından edindikleri tecrübeyle yeni bir maceraya çıkmaya hazırlanan firma umarız ki başarılı olur.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

PUBG'nin muhteşem basın kitini görünce ilk tepkimiz: NEDEN POSTERLER ARKALI ÖNLÜ? 🤣 #pubg https://t.co/sTEAatsJ4H
Razer Raiju Ultimate'i test ettik! https://t.co/zImY3AdDTh https://t.co/nWXdvAh22Y

Flickr