Final Fantasy XIV’ün Mac macerası sorunlu başladı

Çıktığı günden itibaren beklentileri karşılayamayan, hatta pek çok kullanıcının “FF serisinin en kötüsü” yorumunu yapmasına yol açan FF XIV her gün biraz daha ayaklarının üzerine basıyordu.

Önce A Realm Reborn, sonra da geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülen Heavensward içerikleri ile kitlesini memnun etmeye çalışan oyun, yeni buluştuğu Mac platformu ile sorunlar yaşıyor. Pek çok kullanıcı benzer donanıma sahip pc’ler ile 60-70fps’de oynadıklarını beyan ettikleri oyunda Mac versiyonunun 20fps’leri zor gördüğünden şikayetçi. Tek problem performans’da değil, pek çok kullanıcı Mac versiyonunda yüklenmeyen texture’ler ile karşılaşmakta.

Önümüzdeki günlerde bu sorunları adresleyecek bir yama zaten bekliyoruz, lakin Final Fantasy XIV: Heavensward’un Mac sürümünün özellikle Mac için optimize edilmediği, Windows versiyonunun üzerinden port edildiği de açıkça ortaya çıkmış oldu. Square Enix’in feci E3 konferansının ardından FF XIV’le yaşadığı sorunlar firmanın başını ağrıtmaya devam ediyor.

pkp

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Logitech, “2018 iF Design Awards”tan ödülleri topladı. https://t.co/i0eMK9HYfp https://t.co/Plr7dXkBVm
The Division 2: Yaklaşıyor yaklaşmakta olan... https://t.co/ZCuX1baJbg https://t.co/EizBvssnic

Flickr