Square Enix, Mech’lerin dünyasına dalıyor!

Mecha’ların bir neslin gençliği üzerindeki etkileri hakkında bir üniversite tezi yazılabilir sanırım. 80’lerin ikinci yarısında Voltron ve Robotech ile başladıktan sonra 90’larda bilgisayarlarımızda çılgınlar gibi Mech Warrior oynamamıza yol açarak devam eden bu akımın en güncel temsilcileri bilindiği gibi Titanfall ve beklentimizi çok da karşılamayan Mech Warrior Online. Square Enix’in yeni oyunu Figure Heads tam olarak bu kitleyi hedefliyor.

Oyunun hikayesi gayet klişe, meteorların yer yüzünü yaşanmaz hale getirmesinden sonra yer altında yaşamaya başlayan ve silahlanma merakını orada da yenemeyen insan ırkı, ilk olarak yer yüzünde çalışabilecek insansız robotlar geliştiriyor ve ilk şaşkınlığı atlatıp bunları silahlandırdıktan sonra can sıkıntısını BOTgame dedikleri arena’larda birbirine Gatling Gun ve Laser doğrultarak gidermeye çalışıyor.

Gördüğünüz gibi gayet bilindik, fakat Square Enix’in ellerinde oldukça keyifli hale gelebilecek bir konsept. Oyunun bu yılın sonlarına doğru piyasaya çıkması ve free-to-play olması bekleniyor.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Seni gördük Selçuk! :) https://t.co/oW522ncMtC
Gökdelen (Skyscraper) filmini herkesten önce izlemek ister misiniz? https://t.co/O2ynWPAA6l https://t.co/gZ3wDqGgqk

Flickr