Türk ve İranlı Oyun Geliştiriciler Bahçeşehir Maratonunda!

İran Oyun Enstitüsü ve BAU BUG Oyun Laboratuvarı işbirliğiyle 29 Haziran-3 Temmuz tarihleri arasında Bahçeşehir Üniversitesi Galata Kampüsü’nde gerçekleştirilecek Tahran İstanbul Play Oyun Geliştirme Maratonu, iddialı oyun geliştiricilerini bir araya getiriyor.

İran oyun kültürünü tanıma ve iki ülke arasında oyun endüstrisindeki işbirliklerini geliştirme amaçlı bu sene ilki gerçekleştirilecek Tahran Istanbul Play Oyun Geliştirme Maratonu, Bahçeşehir Üniversitesi ev sahipliğinde yapılıyor.

vrlab
Türkiye’den BAU Master BUG öğrencilerinin katılacağı maratona aynı zamanda profesyoneller hazırladıkları atölye programlarıyla eşlik edecek.
Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyesi Yrd.Doç.Dr. Güven Çatak liderliğindeki oyun değerlendirme kurulu, takımlar halinde olan oyun geliştiricilerine tema belirlemesiyle başlayacak ve tasarım-geliştirme periyodları 3 Temmuz günü sona erecek. Takımların bilgisayar, online ve mobil olmak üzere sunulan üç platformdan tercih ettikleri bir kategori üzerinde çalışması planlanıyor. Seçilen projenin, Merged, Lumino, 1010! oyunlarının sahibi Gram Games tarafından proje danışmanlığı yapılacak ve katılımcıların firma ziyareti ardından yapılacak iftar yemeğiyle organizasyon son bulacak.

Her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilmesini planlanan etkinlik 2017’de Tahran’da olması bekleniyor.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

ASUS ve BAU Güçlerini Espor İçin Birleştirdi https://t.co/umulfzWFWO https://t.co/tTrnkCIDQH
PlayStation’dan kış gecelerine keyif katacak PlayLink oyunları. https://t.co/bsGon3M1vj https://t.co/EChIqsg6UN

Flickr