AMD Radeon RX 470 tanıtıldı

Polaris mimari tabanlı Radeon RX ailesinin yeni üyesi RX 470 duyuruldu.

AMD geçtiğimiz Haziran ayında ilkini RX 480 ile tanıttığı Radeon RX serisinin ikinci üyesi Radeon RX 470’in dünya genelinde satışa sunulduğunu duyurdu. AMD’nin yeni devrimsel Polaris mimarisi temel alınarak geliştirilen RX 470, 229$’dan başlayan fiyat etiketi ile çok daha geniş bir oyuncu kitlesine hitap edecek.

Gerçek eş zamansız gölgelendiriciler ile donatılmış, HDR monitörler için destek sunan RX 470 düşük ek yüklü API’lar için en baştan tasarlandı. Yüksek çözünürlükte, muhteşem grafikler ile düşük güç tüketimi ve akıcı bir oyun deneyimi vaat eden RX 470 hakkında detaylı bilgilere AMD’nin yeni oyun odaklı içerik portal, Radeon.com üzerinden ulaşılabilir.

Radeon RX 470, 32 işlem birimi, 2048 akış işlemcisi ve 4.9 teraflops’a kadar işlem gücü ve sadece 120 watt güç tüketimi ile önceli nesle kıyasla performans bakımından önemli bir artış getiriyor. RX 470 bu özellikleri ile birçok güncel oyunda ultra ayarlarda 60 fps üzeri performans sağlıyor.

342

Radeon RX 470 özellikleri
Oyuncular için optimizasyon – Gücünü eş zamansız gölgelendiriciler ve geliştirilmiş geometri motoru ile donatılmış 4. Nesil Graphics Core Next (GCM) mimarisinden alan RX 470, DirectX 12 ve Vulkan destekli oyunlar ve eSporlarda yüksek çözünürlükte akıcı oyun performansı sağlıyor.

14nm FinFET üretim teknolojisi için optimize edilmiş yeni Radeon RX 470 grafik kartı daha düşük güç tüketim gereksinimli çözümlerinde ve yüksek performans vaat ediyor. Bu sayede daha küçük form faktörlü çözümlerde yüksek oyun performansı elde edilebiliyor.

Polaris mimari tabanlı RX 470’in özel olduğu kadar ona eşlik eden yazılım da aynı şekilde özel. Radeon Software sürücüleri kutudan çıktığı andan itibaren kullanıcıların donanımlarından en üstün performansı almaları için tasarlandı. Her saatin ve voltajın üzerinde kontrol sağlayarak, yazılıma yeni eklenen özellikler sayesinde artık kullanıcılar sistemlerini yeni performans seviyeleri için özelleştirebiliyorlar.

AMD taşıması kolay ancak oyun oynayacak kadar güçlü olmayan dizüstü bilgisayarları sahip kullanıcıları için sunduğu AMD XConnect teknolojisi ile Thunderbolt 3 eGFX kutusu ile bilgisayarlara harici grafik kartı takılmasına olanak sağlıyor.

Radeon RX 470 ülkemizde Ağustos ayı içerisinde satışa sunulacak.

3242

Basın bülteninden derlenmiştir.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Starcraft oynamak hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı! https://t.co/uNVkuwGR7l https://t.co/1BIjzTfYp4
Private Division ve V1 Interactive'in yeni oyunu Disintegration ile tanışın https://t.co/vy0LnQ80LX https://t.co/OCkxl4dOlm

Flickr