EA: Milyonlar Battlefront oynuyor!

Muhtemelen çoğunuz başlığı görünce hayli şaşırdı, aslında yalnız değilsiniz.

EA’den gelen rakamlar bizim için de şaşırtıcı oldu zira oyunu eğlenceli ancak derinlikten/içerikten yoksun ve kendisini tekrara müsait bulmuştuk. Gözüken o ki Star Wars tutkunlarının “güç” arzusunu biraz hafife almışız.

EA’den gelen açıklama oyunun 30 Mart – 30 Haziran tarihleri arasında 6.6 milyon oyuncu tarafından oynandığı yönünde ki bu çok popüler dediğimiz oyunların bile baş etmekte zorlanacağı bir rakam. Bir örnek vermek gerekirse, yaşını başını almasına rağmen halen çok popüler olan Battlefield 4’ün aynı periyoddaki oyuncu sayısı 11.5 milyon.

Elbette bunda 13-15 Mayıs tarihleri arasında oyunun ikinci DLC’si olan Outer Rim’in oyuncuların denemesi için ücretsiz olarak sunulmasının hayli payı var zira oyunu bırakmış olan pek çok oyuncunun geri dönmüş olması yüksek ihtimal.

Oyunun Battle of Jakku, Outer Rim ve Bespin’den sonraki yeni DLC’si olan Death Star’ın Eylül ayında, Star Wars: Battlefront 2’nin ise 2017 yılı içinde bizlerle olması bekleniyor.

3075947-bespin

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

@feritemresoydan Firmalardan gelen basın bültenleri nadiren de olsa sıkıntılı olabiliyor, hemen fark edip el attık. :)
Team Razer ve Evil Geniuses yeniden…. https://t.co/gXdKsryihw https://t.co/o1rxNgvDYg

Flickr