Darüşşafaka’da açık hava festivali!

Bu sene Darüşşafaka Spor ve Sosyal Tesisleri’nde aynı anda birçok etkinliğin yer aldığı eğlenceli bir festival başladı.

Darüşşafaka Açık Hava Tiyatrosu NORSE, JOTUN ve KALE GRUBU ’nun değerli katkıları ile yenilendi ve İstanbul’un kültür ve sanat hayatına kazandırıldı. MESAİDEN SONRA Açık Hava Festivali’nin İnternet IK sponsorluğunu ise YeniBirİş.Com üstlendi.

Yıldızların altında, şezlongların üstünde ve yüzen botlarda sinema keyfi…
İstanbul açık hava sinemasında yepyeni bir boyut kazandı. Siz de bugüne kadar birçok açık hava sineması daveti almışsınızdır. Şimdiye dek gördüklerinizi duyduklarınızı unutun. Çünkü artık hiçbiri İstanbul’un en büyük havuzunda, yüzen botlar içinde sinema seyretmenin keyfi ile boy ölçüşemez. 2015 yaz döneminde Darüşşafaka Spor ve Sosyal Tesisleri’nde ister yüzen locaların içinde salına salına, ister şezlongların üstünde yıldızların altında, isterseniz masanızda bir şeyler yiyip içerken koltuklarda açık hava sinemasının keyfini süreceksiniz. Üstelik hemen hepsi yakın vizyon filmleri eşliğinde.

Bu sene Açık Hava Festivalinin sinema etkinlikleri bölümünde yeni dönem Türk sinemasından Limonata, Son Umut, Unutursam Fısılda, Aşk Olsun ve Bir Varmış Bir Yokmuş filmleri seçildi. Woman In Gold, Night Crawler, Barely Lethal ve Big Eyes yıldızlı gecelerin yabancı filmleri olacak. Darüşşafaka Açık Hava Sineması’nda küçükler de unutulmadı. Yeni sezonun çizgi filmleri Ayı Paddington ve 7 Cüceler ile küçükler açık havada sinemanın keyfini sürecekler.

Profesyoneller “MESAİDEN SONRA” Festivalinde sahne alıyor.
1200 kişilik Darüşşafaka Açık Hava Sahnesi yıllar sonra yeniden kapılarını açıyor ve İstanbul’un kültür ve sanat hayatına uzun bir aradan sonra yenilenmiş yüzü ile merhaba demeye hazırlanıyor. 1972 yılında inşa edilen ve son yıllarda unutulmuş, yorgun ve küskün Darüşşafaka Açık Hava Sahnesi yenilendi ve İstanbul’a geri kazandırıldı. Yaklaşık 10 yıl aradan sonra; bu yıl Darüşşafaka

Açık Hava Sahnesi kapılarını İstanbul’un Kültür ve Sanat etkinliklerine açıyor.
Kurumsal markaların kendi çalışanlarından oluşan gruplarının birbirinden güzel konserleri ve KomediPark kahkaha çetesinin birbirinden matrak komedi gruplarının skeç, stand-up ve sahne performansları; Eylül ayına imza atacak.

Ülkemizde faaliyet gösteren bazı markaların çalışanları bir araya gelerek çeşitli müzik grupları kurmuş durumdalar. Çalıştıkları şirketlerde, gün içinde kendi görevlerini yürüten bu insanlar, kalan zamanlarında müzik için çalıştılar. Şimdi onların sahne alma vakti geldi. Hafta içi akşamları, farklı farklı şirketlerin çalışanlarının müzik konserleri bizlerle olacak. Sahneye çıkmaya hazır kurumsal şirketlerin müzik grupları Ağustos ve Eylül aylarında Darüşşafaka Açık Hava Sahnesi Sahnesi’nde…
Bundan böyle sıcak yaz aylarında İstanbullu evine sıkışıp kalmasın, televizyona mahkum olmasın diye kahkahanın ve müziğin bir arada harmanlandığı “MESAİDEN SONRA” Darüşşafaka Açık Hava Festivaline sizi de bekliyoruz.

Festivalde Sahne alan müzik grupları
K2 (Kale Grubu Çalışanları), Beymen Mızıkacıları (Beymen Çalışanları), TEB Band (TEB Çalışanları), AlcaBand (Alcatel-Lucent Çalışanları), Band-It (3M Çalışanları), Alo-Tech (Alo-Tech Çalışanları ve Müşterileri), Broad Band (TTNET Çalışanları), Kısa Devre (Siemens Çalışanları), Prelude (Banka Çalışanları), Singalong (Schenker Arkas Çalışanları), Penguin Spirit (Jotun Çalışanları), Fill In The Band (Bentego Çalışanları), Rockacademic Staff (İTÜ Çalışanları), Fair Ground (Tüyap Çalışanları), Stuff Shop (Nestlé Türkiye Çalışanları), 4.Kat (Asseco Çalışanları) ve GSK Pharmonica (Glakso Smith Kline Çalışanları)

daçka

Basın bülteninden derlenmiştir.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

LEVEL’dan doğru cevap veren 25 kişiye World of Warcraft: Battle For Azeroth Beta kodu! https://t.co/o5KVjKWKQp https://t.co/WbAOVoFqTB
Seni gördük Selçuk! :) https://t.co/oW522ncMtC

Flickr