Gran Turismo 6 ölmedi!

Bir konuda anlaşalım, ben bu oyunu oldukça beğenmiştim, hatta incelemesini yaptıktan sonra fazla puan kırdığımı bile düşündüm, itiraf edeyim.

Playstation 3’e bir veda gibi, bir Gran Turismo 5.5 gibi piyasaya çıkan GT6 aslında tadını çıkartamadığımız kadar fazla düzeltme ile geliyordu. Bir kere GT2’den beri bir türlü düzeltilemeyen arkadan çekişli araçların kullanım keyfi geri gelmişti, gönlümüzce arkasını attırıp ustalıkla toplayabildiğimiz o araçların kerblere vuruş fizikleri ve ağırlık değişimlerine verdikleri tepkiler de muazzam ölçüde düzeltilmişti. Yeni eklenen premium araçlar, elden geçirilen ve gözleri dağlamayan “standart” araçlar, yeni upgrade seçenekleri… Oyuna yeni eklenen GT Vision bölümü de oldukça verimli oldu aslında, hatta Mercedes ve Bugatti bu oyun için tasarladıkları araçların birer prototipini de üretme yoluna bile gittiler.

Gel gelelim oyun “yeni” olmayı hak edecek ölçüde yenilikle gelmiyordu, GT5’in sunucuları erkenden kapatılmamış olsa GT5’te binlerce yarış emek vermiş, bin tane araç biriktirmiş/modifiye etmiş insanları kendisini satın almaya yetecek kadar bile iddialı değildi aslında.

Oyundaki bu “eksiklik” ve “yarım kalmışlık” hissi, hala PS3’ünü satmayan ve GT6 oynayan oyuncular için bir nebze azalacak zira GT5’in çok sevilen pist editörü geç de olsa geri döndü. Oyunun bir şekilde PS4’e çıkmasını bekleyenlerin ise fazla umutlanmamasında fayda var zira firma bu konuda oldukça suskun.

Bir şekilde çıkarsa rezil ötesi soundtrack’inin de elden geçirilmesini diliyoruz.

Matterhorn_04-noscale

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

"Londra'nın kasvetli havası yetmediyse üzerine bir de İspanyol gribi ve vampirleri ekleyelim!" Vampyr incelemesi;… https://t.co/xLhQIb8lx4
LEVEL’dan doğru cevap veren 25 kişiye World of Warcraft: Battle For Azeroth Beta kodu! https://t.co/o5KVjKWKQp https://t.co/WbAOVoFqTB

Flickr