Humble Bundle’da toplu işten çıkarmalar…

Her birimizin Steam arşivinin gelişmesine büyük bir katkısı bulunan Humble Bundle hesapsız büyümenin sancılarını çekiyor.

Kurulduğu 2010 yılından beri çok sayıda oyunu tek bir paket içinde bizlere ulaştıran, üstelik bunu 1 dolardan başlayan paketlerle “ne kadar yardım etmek içinizden gelirse o kadar” mantığıyla önümüze getiren Humble Bundle çalışanlarının beşte birini işten çıkartmaya hazırlanıyor.

Toplamda 60 kişinin çalıştığı Humble Bundle toplamda 65 milyon dolar gibi bir para toplamayı başarmış olmasına rağmen 12 çalışanına veda etme kararı aldı. Humble Bundle kurucularından John Graham bunu bir mail ile duyururken, büyümeye giderken biraz optimistik olduklarını kabul etti.

Humble Bundle’ın eski rakamlara ulaşmakta zorlandığını da söylememiz gerek. Bugüne dek en fazla satanı olan Humble Bundle 9 (FTL: Faster Than Light, FEZ, Trine 2: Complete Story, Mark of the Ninja, Eets Munchies, Brütal Legend, Bastion, Limbo) toplamda 700 bin kez indirilirken, firma Eylül 2014’teki Humble Bundle 12’den (Prison Architect, Gone Home, Luftrausers, Gunpoint, Hammerwatch, Papers Please) beri 200 bin adedi geçmeyi başaramadı.

Şu an devam eden Humble Bundle 15 (Deponia, Chaos on Deponia, Goodbye Deponia, QUBE, Skullgirls, Gone Home, Planetary Annihilation, Xenonauts, Gang Beasts) ise tarihin en düşük satışını yapacak gibi gözüküyor, şu anki rakam 140 bin.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Seni gördük Selçuk! :) https://t.co/oW522ncMtC
Gökdelen (Skyscraper) filmini herkesten önce izlemek ister misiniz? https://t.co/O2ynWPAA6l https://t.co/gZ3wDqGgqk

Flickr