Just Cause 3’ün yapımcısı işçi çıkartacak

Just Cause serisi ve Mad Max oyunlarıyla tanıdığımız Avalanche Studios işçi çıkartmanın eşiğinde.

Just Cause 3 gibi dev bir projeyi hemen hemen tamamlayan ve Mad Max ile de bizlerin beğenisini kazanamamış da olsa iyi satış rakamlarına ulaşan Avalanche Studios, 24 çalışanı işe yollarını ayırma noktasına geldi.

“Büyük projeler arasındaki geçişler daima zorlayıcı, özellikle de bizim gibi bağımsız geliştiriciler için. Bir projeyi henüz tamamladık (Mad Max) ve bir diğerinin son hazırlıklarını yapıyoruz. Yeni projelerimize başlarken bir önceki projelerdeki takımların boyutlarını ve yetenek setlerini birbiriyle tutturmak her zaman çok mümkün olmuyor ve bu yüzden bazı yetenekli geliştiricilerimizle yollarımızı ayırmak zorundayız.

Bu yüzden New York stüdyomuzdaki 12 geliştiricimize bilgi verildi, benzer adetlerde çalışanımıza da geçtiğimiz yaz bilgilendirilmişti ancak ayrılanların yerine yeni çalışanlar (başka yetenekler ve vasıfta) almak üzereyiz. Yeni yılda da bu işe alımlara devam etmeyi umuyoruz. Bu şanssız durum mevcut projelerimizin hiçbirini etkilemeyecek ve gelecekte karşımıza çıkabilecek durumlara göre ayağımızı yorgana göre uzatma amacı taşıyor.”

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Acer’dan oyuncular için yeni ürünler! https://t.co/dPu9Kym51r https://t.co/ohUSqKDzKe
HyperX üç tane 2018 Red Dot ödülü kazandı https://t.co/paoU2P8ahp https://t.co/43Ct0riLqJ

Flickr