Life Is Strange’de son perde!

Beş bölümlük olarak kurgulanan ve her bölümü bir öncekinden güzel olan seri nihayet sona eriyor.

20 Ekim tarihinde yayınlanacak olan beşinci bölüm olan “Polarized” geçtiğimiz ay sızdırılmış ancak firma tarafından çıkış tarihi ve ismi konusunda resmi bir açıklama yapılmamıştı. Dontnod Entertainment’tan gelen son açıklama hem tarihi, hem de bölümün adını doğruluyor, ayrıca evet seri uzatılmayacak.

Öyle veya böyle, yavaş başladığı hikayesi fırtına gibi, giderek güzelleşerek devam eden seri gerçekten nihayetinde muhteşem bir sonu hak ediyor ve beklentilerimiz yüksek. Bakalım şimdiye kadar tüm bölümleri inceleyen ve verdiği puanlar da giderek artan Ertekin ne düşünecek?

2 Yorum Eklenmiş

Tartışmaya katıl
  1. Serhat 2 years ago | Cevapla
    Bu güzel, etkileyici oyun hakkında yorum yapılmadığına inanamıyorum. Genellikle fps oynadığım oyunlardan biraz uzaklaşıp farklı bir maceraya atılmak istiyordum ki Life Is Strange imdadıma yetişti. Aksiyon, dram ve zaman zaman komedinin de yer aldığı hatta ihanetlerin de olduğu bu oyun beni gerçekten etkiledi. Bu senaryoyu yazanlar mükemmel bir işe imza atmışlar. Bana göre bu tarz oyunlar gençleri bağımlı hale getiren şiddet oyunlarından uzaklaştırıp sosyal hayatını daha fazla düşünmeye sevkedebilir. Çok yararlı olabileceğini düşündüğüm için bu tarz oyunların yaygınlaşmasının düşünüyorum. Saygılarımla level ailesi...
  2. Raziel 2 years ago | Cevapla
    Türkiye'de maalesef insanlar oyun dendiğinde mobil uygulamaları anlıyor. Gerçen anlamda oyuncu denebilecek kişi sayısı çok az. "Oyuncuyum" diyen kişilerin bile oynadığı oyunlar League of Legends ve/veya FIFA ötesine geçmiyor. Life is Strange tarzındaki ve tadındaki oyunları oynamak ve bitirmek bir marifet andak bu tarz oyunları keşfetmek ya da cesaret edip başlamak takdir edilesi bir davranış benim gözümde. Ben Life is Strange'in ilk bölümü çıktığında "Tarzım değil" önyargısıyla ne olduğuna bile bakmamıştım. İkinci, üçüncü ve dördüncü bölümler yayınlandı, bir şekilde oynamak geldi içimden. Ve heyhat, ben nasıl bir hata yapmışım bu oyunu gözardı ederek! Beni nasıl bir duygu silsilesi içine savurdu, nasıl bir kalp sızısı yarattı anlatamam. Oyunu bitirdikten sonra artık şarkılarını dinleyip, Max ve Chloe'nin seslerini tekrar duymaya çalışıp kendimi avutuyorum. Hayatımda tadı damağımda bu kadar kalan başka oyun oynamadım ve oynayabileceğimi de zannetmiyorum. Keşke Max gibi zamanı geri alabilsem ve tüm seriye yeniden başlayabilsem.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Seni gördük Selçuk! :) https://t.co/oW522ncMtC
Gökdelen (Skyscraper) filmini herkesten önce izlemek ister misiniz? https://t.co/O2ynWPAA6l https://t.co/gZ3wDqGgqk

Flickr