Rock Band 4’e firma çalışanlarından “fake inceleme” desteği!

Bu ayın başında piyasaya çıkan ve henüz ülkemize herhangi bir distribütör tarafından getirilmeyen Rock Band 4 kendisini bir skandalın ortasında buldu.

Rock Band 4 bilindiği gibi 1500’den fazla şarkı ve daha önceki oyunlar için üretilmiş neredeyse tüm cihazları desteklemesiyle Guitar Hero Live’a göre büyük bir avantajla başlamıştı. Derken hevesimiz kursağımızda kaldı zira oyunu, enstrümanlarını ve oyunun X360’ın kablosuz gitarlarını desteklemesi için gereken adaptörün ülkemizde distribütörünün olmadığını öğrendik.

Yurt dışında ise Rock Band 4 yüz kızartıcı bir durumla yüz yüze geldi. Reddit’te bir kullanıcının dikkatini çekmesi üzerine ciddi bir muhabbet dönmüş durumda. Konu da şu, Harmonix çalışanlarının Rock Band 4’ü Amazon üzerinden yaptıkları Fake incelemeler ile yere göğe sığdıramıyor olması. Elbette kendi emeğinizi koyduğunuz bir şeyi beğenmeniz kadar doğal bir şey olamaz, oyun da hiç fena inceleme puanları almadı ancak etik gereği kendi ürününüz hakkında herkese açık yorumları kullanarak sahte inceleme puanları vermeniz öyle mazur görülebilecek bir şey değil.

Firma çalışanları bazı incelemelerini silmiş olmasına rağmen bir kısmı Print Screen’e yakalanmış durumda.

harmonixnaughty-noscale

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Acer’dan oyuncular için yeni ürünler! https://t.co/dPu9Kym51r https://t.co/ohUSqKDzKe
HyperX üç tane 2018 Red Dot ödülü kazandı https://t.co/paoU2P8ahp https://t.co/43Ct0riLqJ

Flickr