Star Wars: Battlefront İngiltere’de zirvede!

Star Wars serisinin sabırsızlıkla beklenen en yeni oyunu Star Wars: Battlefront İngiltere’de zirvede başladı.

DICE tarafından geliştirilen, Electronic Arts’ın yayımladığı Star Wars: Battlefront İngiltere satışlarında zirveyi kaptı! Perşembe günü İngiltere’de piyasaya çıkan Battlefront satışlarda Call of Duty: Black Ops 3, Fallout 4 ve FIFA 16 gibi isimleri geçerek büyük bir başlangıç yaptı. Battlefront daha önceki Star Wars: The Force Unleashed oyunundan yüzde 117’lik bir artışla satarak İngiltere satışlarına zirveye oturdu.

Oyuncular Battlefront’u en çok PS 4 platformunda sevmiş gibi görünüyor. P-Stats’ın verilerine göre Star Wars: Battlefront’u PS4 platformunda 183 bin 329 oyuncu, Xbox One’da 104 bin 993 ve PC platformunda ise 48 bin 292 oyuncuya sahnelik yaptı. Aralık’ta çıkacak olan Star Wars: The Force Awakens filmi ise bu oyunun üstüne tatlı gibi gelecek.

Star Wars: Battlefront’tan etkilenen geçen haftanın zirvedeki ismi Fallout 4 üçüncülüğe düşerken Call of Duty: Black Ops III etkilenmeyerek ikinciliğini koruyor. FİFA 16 ise bir aşağı bir yukarı çıkarken bu haftayı dördüncü bitiriyor.

İngiltere satışları, top 10 listesi şöyle:

1- Star Wars: Battlefront
2- Call of Duty: Black Ops 3
3- Fallout 4
4- FIFA 16
5- Rise of the Tomb Raider
6- Lego Dimensions
7- Assassin Creed: Syndicate
8- Minecraft Story Mode
9- WWE 2K16
10- Need for Speed

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

RT @KaanDogandemir: Artık posterleri değerlendirmenin vakti gelmişti. Teşekkürler sevgili @leveltr ailesi✌️✌️ https://t.co/VonsBqWOuf
Korku ve aksiyon oyunu GTFO Erken Erişim’e açıldı https://t.co/4mXxcR60Id https://t.co/FVXzSrItGg

Flickr