World of Warcraft Oyuncu Kaybı Yaşıyor

Blizzard’ın devi son raporlara göre önemli bir oyuncu kaybı yaşadı.

Blizzard’ın yıllardır piyasada olan ve MMORPG piyasasında tahtını kimseye bırakmayan World of Warcraft, Activision Blizzard’ın raporlarına göre mart sonu itibariyle ciddi bir oyuncu kaybına uğradı.

Açıklanan bilgilere göre WoW 2014 sonu itibariyle 10 milyon aboneye sahipti. Bu sayı 31 Mart 2015 tarihiyle beraber 7.1 milyona geriledi ve oyun üç milyona yakın bir abone kaybı yaşadı. Tüm bunlara rağmen yayıncı ekip World of Warcraft’ın hala abonelik sistemi kullanan oyunlar içerisinde en fazla oyuncuya sahip olan yapım olduğunu vurguluyorlar. Activision Blizzard, katma değer hizmetlerin maliyet artışının bazı bölgelerde oyun ücretlerini yükselttiğini ve bu nedenle oyuncu kayıplarının yaşandığını açıkladı.

Bize kalırsa bu oyuncu kaybının en büyük nedeni ise aynı Cataclysm ve Mists of Pandaria’da olduğu gibi Warlords of Draenor’ın gelmesi nedeniyle 2014 Kasım’ında tekrar oyuna dönen pek çok WoW oyuncusunun, bir kez daha oyun içeriğini tüketerek yavaş yavaş oyunu tekrar bırakması olarak da açıklanabilir.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.