World of Warcraft Oyuncu Kaybı Yaşıyor

Blizzard’ın devi son raporlara göre önemli bir oyuncu kaybı yaşadı.

Blizzard’ın yıllardır piyasada olan ve MMORPG piyasasında tahtını kimseye bırakmayan World of Warcraft, Activision Blizzard’ın raporlarına göre mart sonu itibariyle ciddi bir oyuncu kaybına uğradı.

Açıklanan bilgilere göre WoW 2014 sonu itibariyle 10 milyon aboneye sahipti. Bu sayı 31 Mart 2015 tarihiyle beraber 7.1 milyona geriledi ve oyun üç milyona yakın bir abone kaybı yaşadı. Tüm bunlara rağmen yayıncı ekip World of Warcraft’ın hala abonelik sistemi kullanan oyunlar içerisinde en fazla oyuncuya sahip olan yapım olduğunu vurguluyorlar. Activision Blizzard, katma değer hizmetlerin maliyet artışının bazı bölgelerde oyun ücretlerini yükselttiğini ve bu nedenle oyuncu kayıplarının yaşandığını açıkladı.

Bize kalırsa bu oyuncu kaybının en büyük nedeni ise aynı Cataclysm ve Mists of Pandaria’da olduğu gibi Warlords of Draenor’ın gelmesi nedeniyle 2014 Kasım’ında tekrar oyuna dönen pek çok WoW oyuncusunun, bir kez daha oyun içeriğini tüketerek yavaş yavaş oyunu tekrar bırakması olarak da açıklanabilir.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Games Week 2018 bünyesinde BAU E-Sports ile organize edilecek olan PUBG, Fortnite, CNR Games Week CS:GO Masters, St… https://t.co/dgbK44Idfv
Yeni Razer Blade Dünyanin En Küçük 15.6 inç Oyun Laptop’u https://t.co/5bJ1QDjqv5 https://t.co/SQHGn9uRKA

Flickr