Galak-Z seneye mobil cihazlara gelecek!

GungHo Online Entertainment America tarafından yayınlanan uzay temalı roguelike (veya sevgili Kayra Keri Küpçü’nün muhteşem yorumuyla, “ölmeli oyun!”) oyun mobil cihazlar için de yolda.

Galak-Z: Variant Mobile adıyla 2016 yılı içinde oyunseverler ile buluşması beklenen yeni oyun, ana oyundan tanıdığımız pilotumuz A-Tak üzerine kurulu olacak ve beş aşamalı bir senaryo görevi boyunca dünyaya geri dönerek insanları yaklaşan Alien istilasına karşı uyarmaya çalışmasını anlatacak.

Elbette oyun mobil cihazlara uygun olarak yeni bir kullanıcı arayüzü ve touchscreen seçenekleri ile donatılıyor. Yapımcı 17-Bit’in CEO’su Jack Kazdal oyunun ana oyun üzerine kurulu olduğunu, tüm aksiyonu ve yeteneğe bağlı oynanışı koruyacağını ancak mobil platformlarda çok farklı tecrübe yaratacak bir yapıda tasarlandığını belirtiyor.

Oyunun daha önce Vita için de piyasaya sürülmesi bekleniyordu ancak yapımcı firma oyundan Vita altında performans alamadıklarını belirterek projeyi iptal etmişti. Oyunun yapıldığı Unity motorunun Vita’nın donanımı altında şimdiki fizik ve grafik yapısını kaldıramadığı da açıklanmıştı. Mobil platformda nasıl bir uyum gösterecek, hep birlikte göreceğiz. Ancak PsVita neredeyse her gün satılan alanlar ve almak isteyenlere “neden?” sorusunu sordurmaya devam ettiği de bir gerçek.

Ayrıca oyunun PC’den port edilecek PS4 versiyonu yıl sonuna kadar piyasada olacak.

maxresdefault

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

"Londra'nın kasvetli havası yetmediyse üzerine bir de İspanyol gribi ve vampirleri ekleyelim!" Vampyr incelemesi;… https://t.co/xLhQIb8lx4
LEVEL’dan doğru cevap veren 25 kişiye World of Warcraft: Battle For Azeroth Beta kodu! https://t.co/o5KVjKWKQp https://t.co/WbAOVoFqTB

Flickr