Bu mod RimWorld’ü Lovecraft hikâyesine çeviriyor!

RimWorld’ü duymamış olamazsınız. Uzun mu uzun süren bir erken erişim sürecinin ardından geçtiğimiz aylarda 1.0 sürümüne ulaşan yapım o kadar iyiydi ki, derginin Market bölümündeki Indie oyun tavsiyelerimiz arasında rahatlıkla bir yer edindi kendine.

Prison Architect’i andıran tepeden görünüşlü kameralara ve benzer karakterlere sahip olan oyun, basitçe diğer yapımın çok daha makro ölçekli bir türevi olarak düşünülebilecek, koloni kurup hayatta kalmaya, ardından da insanların egolarını dizginlemeye çalıştığınız bir yapım. Jecrell’ın bu modu ise oyunun bu yönünü alıp çok başka bir tarafa çeviriyor.

765890823_preview_monsterssceenshot1-1

RimWorld’ün üzerine kurulduğu temel direklerden birinin “akıl sağlığı mekanizması” olduğunu düşünüp yanında da Lovecraft’ı ekleyince çoğunuz tünelin ucunun acayip bir yere çıkacağını anlamış olmalı. Aynen öyle, oyuna başlarken hikâye anlatıcı olarak Lovecraft’ı seçerseniz sevgili kolonistleriniz hapı yuttu demektir zira şimdi tüm değişkenlerin yanında bir de tezahür edilemeyecek dehşeti beraberinde getiren yaratıklar, beyni kemiren korkular ve paranoyalar ile de uğraşmak durumundalar.

Bu modu mutlaka denemenizi öneriyoruz, zaten Lovecraftian öykülere bayılıyorsanız kaptınız bile. İndirmek için, tık.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

ASUS ve BAU Güçlerini Espor İçin Birleştirdi https://t.co/umulfzWFWO https://t.co/tTrnkCIDQH
PlayStation’dan kış gecelerine keyif katacak PlayLink oyunları. https://t.co/bsGon3M1vj https://t.co/EChIqsg6UN

Flickr