Obsidian ve Armored Warfare’in yolları ayrıldı…

İlk duyduğumuzda -Obsidian’ın olmayan multiplayer tecrübesinden mütevellit- hayli ilginç bir deneme olarak gördüğümüz, bir taraftan da heyecanlandığımız Armored Warfare projesi bundan sonra yoluna My.Com’un kanatları altında devam edecek.

13 yıllık kariyerlerine KOTOR II, Fallout: New Vegas, Neverwinter Nights 2, Dungeon Siege III, Pillars of Eternity ve geçen yılın en iyi RPG oyunu seçtiğimiz Tyranny’yi sıkıştıran Obsidian’ın Armored Warfare projesi en azından dışarıdan bakınca çok da sağlıklı gözükmüyordu. Bir türlü gelemeyen Balance 2.0 güncellemesi, düşük oyuncu sayısı sebebiyle özellikle alt tier’larda dakikalarca beklemenize yol açan PvP maçları ve bir türlü bağlayıcı hale gelemeyen oynanış sebebiyle eleştirilerin hedefi olan Armored Warfare, maalesef teknik mükemmelliğini diğer alanlara yansıtmayı başaramadı.

PvE’ye giderek daha fazla önem vermeye başlayan ve bu alanda bazı değişikliklere giden oyunda bu gelişmenin neden kaynaklandığı konusunda bir açıklama yapılmasa da, Reddit’te Obsidian çalışanı olduğunu söyleyen bir kişinin yazdığına bakılırsa bir süredir oyunun devam edeceği yol konusunda Obsidian ve My.Com arasında ciddi bir gerilim vardı. My.Com basitçe bir “World of Tanks klonu” isterken Obsidian oyunun bundan daha fazlası olması yönünde bazı fikirlere sahipti.

Armored Warfare potansiyeli olan bir oyun ve belki de bu kan değişikliği oyun için iyi olur, kim bilir?

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Xbox One X Project Scorpio Edition'ın kutusunu açtık! https://t.co/hnzNtUjkpD
Battlerite’dan bir başarı daha. https://t.co/caYwmB74LK https://t.co/el24JZFfAp

Flickr