Uncharted 4 kutuları çalındı!

10 Mayıs tarihinde piyasaya çıkacak olan Uncharted 4: A Thief’s End’in açıklanmayan adette kopyası, satıcılara ulaştırılmak üzere yoldayken çalınmış gibi gözüküyor.

Oyunun çıkışına iki hafta kala yaşanan aksilik, Sony gibi dev firmaların bile, böyle onlarca milyon dolar değerinde yapımların sızdırılmaması konusunda ne kadar zorlandığını açıkça gösteriyor.

Nitekim polisin de devreye girdiği hırsızlık vakasının ardından, eBay’de “gönderime hazır” etiketi ile 99.99 pound fiyatla satışa sunulan Uncharted 4 oyunlarının da satıştan geri çekildiği görüldü. Ancak Eurogamer satıcıya ulaşmayı başarmış ve öğrendiklerine göre bu satışa sunulan 10.000 adet kopya hırsızlıktan değil, ödenmeyen katma değer vergileri (VAT) sebebiyle alıkoyulduktan sonra HM Revenue & Customs’un edinip satışa çıkardığı oyunlardan oluşuyor.

Ancak soruşturmadan bu oyunların da nasibini alacağı neredeyse kesin. Sony patronu Shuhei Yoshida fanları bu tip satışlardan ve spoiler’lardan uzak durmaları konusunda da uyarmış durumda.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

ASUS ve BAU Güçlerini Espor İçin Birleştirdi https://t.co/umulfzWFWO https://t.co/tTrnkCIDQH
PlayStation’dan kış gecelerine keyif katacak PlayLink oyunları. https://t.co/bsGon3M1vj https://t.co/EChIqsg6UN

Flickr